Agnieszka Radwańska w II rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: birmingham.lta.org.uk, foto: wtatour.com

Agnieszka Radwańska (nr 12) awansowała do drugiej rundy turnieju DFS Classic, który odbywa się w tym tygodniu w Birmingham (pula nagród 200 000 USD). Najlepsza polska tenisistka nie miała żadnych problemów, aby pokonać Anne Kremer.

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo jednostronny przebieg, gdyż reprezentantka Luksemburga grała bardzo słabo. Nie wygrała ani jednego gema przy własnym serwisie, zdobywając przy nim zaledwie trzy punkty! Agnieszka grała natomiast dosyć pewnie, o dziwo więcej punktów wygrywała po drugim podaniu, niż pierwszym. Została wprawdzie raz przełamana, jednak nie przeszkodziło jej to, aby wygrać wysoko pierwszego seta.

W drugiej partii nasza tenisistka nadal grała dobrze, nie dając swojej rywalce większych szans na wyrównaną walkę. Ponownie trzykrotnie potrafiła przełamać serwis swojej przeciwniczki, a sama pewnie wprowadzała piłkę do gry. Ostatecznie Polka wygrała po godzinie i trzynastu minutach gry. W całym spotkaniu Agnieszkę trzeba pochwalić za drugi serwis, po którym wygrywała 65% punktów.

Dzisiejszy występ na pewno trzeba ocenić pozytywnie, gdyż był to jej pierwszy mecz na kortach trawiastych w tym roku. Oddała solidnej przeciwniczce tylko cztery gemy i poprawiła bilans meczy między nimi. W tej chwili nasza zawodniczka prowadzi 2-1 (ostatni mecz w Pucharze Federacji, także wygrała Polka).

Rywalką Radwańskiej w drugiej rundzie będzie Jelena Lichowcewa, która w dzisiejszym meczu pierwszej rundy, nie dała żadnych szans Bethanie Mattek. Amerykanka zdołała wygrać zaledwie trzy gemy.