Początek końcem – Agnieszka przegrywa w Madrycie

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Z całą pewnością nie tak Agnieszka Radwańska i polscy kibice wyobrażali sobie występ naszej najlepszej tenisistki w prestiżowym turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. 20-letnia krakowianka przegrała 6:7(4), 1:6 już w pierwszej rundzie z Australijką Samanthą Stosur.

Pierwsza odsłona była niezwykle wyrównana. Wystarczy powiedzieć, że obie tenisistki zdobyły w nim identyczną ilość punktów. Jednak w końcówce seta lepiej spisała się 25-letnia Australijka, która potrafiła zrobić użytek ze swojego znakomitego podania. W dwunastym gemie przy stanie 6:5 dla Radwańskiej Stosur zaserwowała aż 3 asy. Równie dobrze podawała w tie breaku, dzięki czemu wygrała decydującą rozgrywkę do czterech. Druga partia rozpoczęła się od wygrania własnych gemów serwisowych. Jednak w dalszej części na korcie istniała już tylko jedna zawodniczka. 25-letnia Samantha Stosur pewnie zdobywała kolejne gemy, nie dając rozstawionej z „dziesiątką” Polce nawet szansy na uzyskanie przełamania. W konsekwencji notowana na 32. pozycji w rankingu WTA Australijka triumfowała 7:6(4), 6:1. Spotkanie pierwszej rundy trwało 1 godzinę i 16 minut.

Agnieszka Radwańska przekonała się o mocy serwisu Samanthy Stosur. W całym meczu 25-latka z Brisbane odnotowała aż 9 asów i 76 procent piłek wygranych po pierwszym podaniu. Była liderka deblowego rankingu WTA tylko raz w całym meczu straciła własne podanie i trzykrotnie przełamała serwis Polki.

Przez porażkę już na inaugurację zmagań w Madrycie Agnieszka Radwańska wzbogaci się tylko o 7825 euro z puli nagród sięgającej 3,5 miliona.

Agnieszce Radwańskiej nie udało się powtórzyć osiągnięcia z turnieju w Indian Wells, gdy w drugiej rundzie pokonała w trzech setach Samanthę Stosur. W Madrycie Radwańska przerwała ćwierćfinałową serię występów na europejskiej mączce. W poprzednich tygodniach 20-letnia krakowianka dotarła do najlepszej ósemki w Stuttgarcie i Rzymie. Dla Polki to już druga porażka na starcie wielkiego turnieju w tym sezonie. W styczniu odpadła już na początku Australian Open.

Kolejnym, i już ostatnim etapem przygotowań do wielkoszlemowego Roland Garros, będzie dla Agnieszki Radwańskiej będzie turniej Warsaw Open. Isia podobnie jak Urszula Radwańska i Marta Domachowska wystąpi na kortach stołecznej Legii w imprezie Premier o puli nagród 600 tysięcy dolarów.