Polki słabsze od czołowej pary świata

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans i Alicja Rosolska pożegnały się z turniejem WTA Premier 5 w Rzymie. Polki przegrały w spotkaniu drugiej rundy z jednym z najlepszych debli świata, Kvetą Peschke i Lisą Raymond. Ostatnie spotkania dnia na kortach Foro Italico zakończyło się wynikiem 6:3, 7:6(4) dla rozstawionych z "dwójką" Czeszki i Amerykanki.

Spotkanie obfitowało w przełamania. Łącznie padło aż jedenaście breaków. W pierwszym secie Peschke i Raymond o jeden raz więcej przełamały nasze deblistki i wygrały seta 6:3. Druga odsłona rozpoczęła się po myśli Jans i Rosolskiej. Jednak Polki nie zdołały utrzymać przewagi. Dogonionie przez parę numer 2 dzielnie walczyły i doprowadziłi do tie breaka. W trzynastym gemie górę wzięło zdecydowanie większe doświadczenie rywalek, które wygrały 7:4.

Ćwierćfinałowymi rywalkami Kvety Peschke i Lisy Raymond będą Ipek Senoglu i Jaroslawa Szwedowa, które awans do najlepszej ósemki zawdzięczają rezygnacji z gry duetu Radwańska i Szavay.

Klaudia Jans i Alicja Rosolska w Rzymie nie wygrał ani jednego spotkania, ale i tak otrzymają 110 punktów do rankingu WTA. Ich pierwsze rywalki, Gisela Dulko i Flavia Pennetta, nie wyszły na kort z powodu kontuzji biodra Argentynki i nasze specjalistki od gry podwójnej automatycznej awansowały do drugiej rundy. Przed rokiem Klaudia Jans osiągnęła na kortach Foro Italico spory sukces, dochodząc z Mervaną Jugić-Salkić do półfinału.

Wynik drugiej rundy debla:
K. Peschke, L. Raymond (Czechy, USA, 2) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:3, 7:6(4)

Zobacz komplet środowych wyników turnieju WTA w Rzymie!