Jans i Rosolska odpadły w Eastbourne

/ Jarosław Skoczylas , źródło: eastbourne.lta.org.uk, foto: wtatour.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska odpadły w pierwszej rundzie turnieju deblowego w Eastbourne (pula nagród 600 000 USD). Najlepsze polskie deblistki musiały dziś uznać wyższość Jarmily Gajdosovej i Akiko Morigami.

Pierwszy set tego spotkania absolutnie nie stal na wysokim poziomie – obie pary popełniały dużo niewymuszonych błędów, co psuło ogólny obraz gry. Więcej błędów popełniała słowacko-japońska para, jednak wiele z tego nie wynikało. W sumie w pierwszej partii doszło do sześciu przełamań – po trzy dla każdego duetu. O końcowym wyniku musiał tak więc zadecydować tie-break, w którym nieznacznie lepsze były nasze tenisistki.

Od tego momentu Morigami i Gajdosova zaczęły grać niemal bezbłędnie, a przede wszystkim znakomicie serwowały. Nie dały naszemu duetowi ani jednej szansy na przełamanie, co więcej przegrały przy swoim podaniu zaledwie dwa punkty!

Rozpędzone rywalki nie dały się już zatrzymać i swoją dobrą grę kontynuowały w ostatnim secie tego meczu. Udało im się również dwukrotnie przełamać serwis Jans i Rosolskiej, dzięki czemu po godzinie i 34 minutach, to Morigami i Gajdosova mogły cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Zarówno Klaudia Jans, jak i Alicja Rosolska próbowały swoich sił w turnieju singlowym, jednak żadna z nich nie odniosła zwycięstwa w pierwszej rundzie eliminacji.

Wynik I rundy turnieju deblowego:
Akiko Morigami, Jarmila Gajdosova (Japonia, Słowacja) – Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska) 6:7(6), 6:1, 6:2