Porażka Matkowskiego w deblu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: ordina-open.nl, foto: wtatour.com

Marcin Matkowski w parze z Chrisem Haggardem odpadli w pierwszej rundzie turnieju Ordina Open, który odbywa się w holenderskim Hertogenbosch (pula nagród 353 450 euro). Jest to kolejny nieudany turniej, w którym najlepsi polscy debliści występują osobno. Rywalami Polaka i Haggarda byli Benjamin Becker i Kristian Pless, którzy okazali się być lepszymi deblistami.

Pierwszy set tego spotkania miał typowy przebieg dla spotkanie deblowego – obie pary bardzo pewnie wygrywały swoje gemy i walka była bardzo wyrównana. O wyniku końcowym tego seta zadecydowała jedna szansa, którą mieli Niemiec i Duńczyk. Wykorzystali ją bezwzględnie i tym samym wygrali 6:3.

W drugiej partii Matkowski i Haggard zagrali już zdecydowanie gorzej, co szczególnie było widać po ich serwisie – był on dosyć słaby. Niemiecko-duński duet potrafił wypracować sobie dwie okazje na przełamanie, które w komplecie wykorzystał. Po czterdziestu czterech minutach gry, było już po meczu.

W dniu dzisiejszym w parze z zagranicznym partnerem wystąpi także Mariusz Fyrstenberg. Polak wraz z Petrem Palą (46 miejsce w rankingu deblowym) podejmą Yves Allegro i Jima Thomasa.

Wynik I rundy turnieju deblowego:
Kristian Pless, Benjamin Becker (Dania, Niemcy) – Marcin Matkowski, Chris Haggard (Polska, RPA) 6:3, 6:3