Deblowa porażka Radwańskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum TenisKlubu

Agnieszka Radwańska i Tatiana Perebijnis przegrały w I rundzie debla w turnieju w Miami. Polsko-ukraiński debel nie sprostał, grającym z „dziką kartą”, Amelie Mauresmo i Swietłanie Kuzniecowej. Mecz był bardzo zacięty i trwał blisko dwie godziny, a francusko-rosyjski duet zwyciężył 7:6(7), 4:6, 10:6.

W pierwszym secie polsko-ukraiński debel dobrze serwował, ale rywalki jeszcze lepiej returnowały. Mauresmo i Kuzniecowa szybko wyszły na prowadzenie, mając przewagę breaka. W końcówce Radwańska i Perebijnis dogoniły jednak przeciwniczki i o losach partii decydował tiebreak. Tego minimalnie wygrał duet francusko-rosyjski. W całym secie obie pary przełamywały się dwukrotnie, ale „Isia” i jej partnerka miały aż 8 okazji na odebranie serwisu rywalkom.

Druga odsłona dobrze rozpoczęła się dla polsko-ukraińskiego zespołu. Tenisistki błyskawicznie wykorzystały break pointa i prowadziły 2:1. Radość nie trwała jednak długo, gdyż przeciwniczki natychmiast odrobiły stratę. Cały set obfitował w liczne przełamania. Radwańska i Perebijnis nie obroniły żadnej z dwóch okazji do breaka, jakie miały Mauresmo i Kuzniecowa. Jednak Polka i Ukrainka zdołały odebrać rywalkom podanie jeden raz więcej, co zaowocowało zwycięstwem 6:4.

W supertiebreaku zacięta walka trwała tylko przez pierwszą część. Od stanu 5:5 Francuzka i Rosjanka zyskały wyraźniejszą przewagę i oddały polsko-ukraińskiej parze tylko jeden punkt, zwyciężając 10:6 i odnosząc zwycięstwo w całym spotkaniu.

Kolejnymi przeciwniczkami Mauresmo i Kuzniecowej będą albo Tatiana Puczek i Anastazja Rodionowa, albo Yung-Jan Chan oraz Chia-Jung Chuang, rozstawione z czwórką.

Wynik I rundy debla:
A. Mauresmo, S. Kuzniecowa (FRA, ROS) –  A. Radwańska, T. Perebijnis (POL, UKR) 7:6(7), 4:6, 10:6