Urszula na plus, Marta na minus

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Ze zmiennym szczęściem walczyły polskie tenisistki w decydującej fazie eliminacji turnieju WTA w Miami. Urszula Radwańska bez najmniejszych problemów pokonała Melindę Czink, oddając leworęcznej Węgierce zaledwie cztery gemy. Słabiej spisała się Marta Domachowska, która uległa po trzysetowym boju Austriaczce Patricii Mayr.

Jako pierwsza na kort wyszła Ula Radwańska. Początek spotkania z 26-letnią Melindą Czink nie był udany dla drugiej rakiety naszego kraju. Polka jako pierwsza straciła własne podanie. Jednak potem odnalazła właściwy rytm gry i opanowała sytuację na korcie. Notowana na 83. pozycji w rankingu WTA Radwańska dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała seta otwarcia 6:3. W drugiej odsłonie przewaga 18-letniej krakowianka była jeszcze bardziej wyraźna. Polka nie musiała nawet bronić break pointów, a Melindzie Czink oddała zaledwie 8 punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:1 po godzinie gry.

18-letnia Polka po raz pierwszy w karierze wystąpi w turnieju głównym w Miami. Ula Radwańska nie miała jednak szczęścia w losowaniu turnieju BNP Paribas Open. Młodsza z krakowskich sióstr trafiła na Chinkę Na Li. 27-latka z Wuhan notowana jest obecnie na 40. pozycji w rankingu WTA, ale przed kontuzją kolana zajmowała pozycję w drugiej dziesiątce. W przypadku zwycięstwa rywalką Polki będzie Kanadyjka Aleksandra Wozniak (nr 29).

Do turnieju głównego nie zdołała awansować Marta Domachowska. 23-letnia warszawianka uległa Austriaczce Patricii Mayr, a jej największym problemem był brak regularności. W pierwszej odsłonie wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 2:2. Wówczas 22-letnia mieszkanka Seefeld zaczęła dyktować swoje warunki gry i wygrała inauguracyjną partię 6:2. Drugi set to okres znakomitej dyspozycji naszej tenisistki. Domachowska wyjątkowo dobrze serwowała. Odnotowała 4 asy, a po swoim podaniu straciła zaledwie 5 punkty. W połączeniu z dwoma breakami zaowocowało to zwycięstwem w partii do jednego. Jednak decydujący set nie ułożył się po myśli warszawianki. Trzeciej rakiecie naszego kraju ponownie towarzyszyły problemy z drugim podaniem i Domachowska przegrała 3:6. Dla Polki był to dopiero drugi występ po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Marta nie obroniła w Miami punktów za ubiegłoroczną drugą rundę, w związku z czym ponownie wypadnie z pierwszej setki rankingu WTA.

W turnieju głównym w Miami zobaczymy dwie Polki. Oprócz Urszuli Radwańskiej, która zmierzy się z Na Li, na Florydzie zobaczymy Agnieszkę Radwańską. W pierwszej rundzie rozstawiona z „dziesiątką” Polka otrzymała wolny los.