Polskie Indian Wells

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: Archwium TenisKlubu

Niedziela w Indian Wells była pięknym dniem dla tenisowej Polski. Marcin Matkowski i, powracający po kontuzji, Mariusz Fyrstenberg rozpoczęli turniej deblowy od zwycięstwa z Feliciano Lopezem oraz Fernando Verdasco, triumfując 6:7(7), 6:1, 10-2. Później w ich ślady poszła, rozgrywająca fantastyczne zawody, Urszula Radwańska (Przeczytaj relację z meczu trzeciej rundy singla pań pomiędzy Urszulą Radwańską a Alexą Glatch).

Inauguracyjna partia polsko-hiszpańskiego pojedynku była bardzo wyrównana. Nasi zawodnicy dysponowali kapitalnym pierwszym podaniem. Przegrali po nim tylko trzy punkty i, jak się potem okazało, były to… jedyne trzy piłki, jakie zdobyli przeciwnicy przy pierwszym serwisie Polaków. Jednak rywale posiadali znacznie groźniejsze drugie podanie i przez to siły się wyrównywały. „Frytka” i „Matka” mieli jedną, a Hiszpanie dwie szanse na odebranie serwisu przeciwnikom, ale do przełamań nie doszło. W tie breaku nasi tenisiści najpierw prowadzili 6:5, a potem 7:6, jednak nie wykorzystali żadnej piłki setowej, przy pierwszej popełniając podwójny błąd serwisowy, ostatecznie przegrywając 7:9.

To było jednak wszystko, na co nasi zawodnicy pozwolili rywalom. Jeszcze do stanu 1:1 w drugim secie Hiszpanie mogli myśleć o sukcesie, ale od tego momentu zaczął się popis gry Polaków. W błyskawicznym tempie zdobyli pięć kolejnych gemów, oddając przy własnym podaniu zaledwie jeden punkt i bezwzględnie wykorzystując słabszą grę przeciwników.

W tie breaku meczowym passa „Frytki” i „Matki” trwała w najlepsze. Polacy trafili wszystkie pierwsze serwisy i wygrali po nich wszystkie punkty. Zrezygnowanych Lopeza i Verdasco stać było tylko na wygranie dwóch punktów i po godzinie oraz osiemnastu minutach nasi zawodnicy mogli się cieszyć z awansu do drugiej rundy, w której zmierzą się z innymi reprezentantami Hiszpanii – Davidem Ferrerem oraz Albertem Montanesem.

Wynik pierwszej rundy:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) – Feliciano Lopez, Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:7(7), 6:1, 10-2