Radwańska przełamała niemoc

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

To było bardzo trudne i długie spotkanie. Na szczęście Agnieszka Radwańska wyszła z niego obronną ręką, pokonując 3:6, 6:3, 7:5 Samanthę Stosur. 20-letnia Polka awansowała tym samym do trzeciej rundy imprezy WTA Premier Mandatory w Indian Wells i przełamała serię trzech kolejnych porażek w zawodowym tourze.

Początek spotkania był wyrównany, a obie tenisistki do stanu 3:3 wygrywały swoje podania. Jednak w końcówce seta lepsza okazała się 24-letnia Australijka, triumfując 6:3. Stosur wykazała się lepszą skutecznością – wykorzystała jedynego break pointa, podczas gdy Radwańska zmarnowała trzy okazje na przełamanie. Druga odsłona miała bardziej dramatyczny przebieg. Na początku 41. w rankingu WTA Stosur objęła prowadzenie, ale 20-letnia Polka zdołała odeprzeć atak. Następnie rozstawiona z „siódemką” Isia przejęła inicjatywę i wygrała seta 6:3. Ostatnia partia była niezwykle wyrównane. Decydujące przełamanie padło dopiero w jedenastym gemie, gdy Radwańska uzyskała breaka. Następnie, po ponad 2 godzinach i 13 minutach gry, Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Samantha Stosur napsuła sporo krwi Polce znakomitym podaniem. Uznawana za jedną z najlepiej serwujących tenisistek świata Australijka odnotowała aż 14 asów.

Kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie zwyciężczyni pojedynku Lucie Safarovej z Aleksandrą Wozniak (nr 25). 20-letnia krakowianka wciąż zachowuje szanse na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu, jakim było dojście do ćwierćfinały prestiżowej kalifornijskiej imprezy. Na drodze Polki do tej fazy zmagań mogą stanąć Alize Cornet lub Agnes Szavay (ewentualny mecz czwartej rundy).

Zwycięstwo nad Samanthą Stosur ma dla Agnieszki Radwańskiej szczególne znaczenie. Pierwsza rakieta naszego kraju przełamała niemoc, która towarzyszyła jej od ponad miesiąca. W tym czasie Polka pożegnała się z imprezami w Dubaju i Monterrey już po pierwszej rundzie. Do najlepszych rezultatów 20-letniej krakowianki w obecnym sezonie należą ćwierćfinały turniejów Premier w Sydney i Paryżu.

W Indian Wells Agnieszka Radwańska próbowała swoich sił także w deblu. Jednak wraz z Węgierką Agnes Szavay przegrały już na inaugurację z Nurią Llagosterą Vives i Marią Jose Martinez Sanchez.

Do trzeciej rundy turnieju awansowała także młodsza siostra Agnieszki, Urszula. 18-latka okupiła jednak zwycięstwo nad Swietłaną Kuzniecową kontuzją stawu skokowego. Tym samym jej występ w pojedynku przeciwko Alexie Glatch stoi pod znakiem zapytania.