Finał nie dla Matkowskiego

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Na półfinale zakończyli swój występ w The Barclays Dubai Tennis Championships Marcin Matkowski i Rainer Schuettler. Polsko-niemiecki duet nie sprostał Martinowi Dammowi oraz Robertowi Lindstedtowi, ulegając im w dwóch setach, w obu zyskując po cztery gemy.

Podczas gdy Mariusz Fyrstenberg leczy kontuzje jego stały deblowy partner nie próżnuje i zbiera kolejne punkty do rankingu. W Dubaju wystąpił w parze z Rainerem Schuettlerem i obaj zawodnicy mogą ten start zaliczyć do udanych. W walce o finał nie sprostali jednak czesko-szwedzkiej parze.

Dzisiejszy półfinał trwał godzinę i trzynaście minut. Mimo że Matkowski i Schuettler nie ustępowali za bardzo swoim rywalom, to nie mieli zbyt wielu okazji na przejęcie inicjatywy i przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej partii obie pary dysponowały bardzo dobrym pierwszym podaniem, po którym wygrywali mnóstwo punktów. Polak i Niemiec odnotowali 80-cio procentową skuteczność, ale przeciwnicy okazali się jeszcze lepsi, wygrywając 13 z 15 punktów. Walka była wyrównana, oba zespoły miały tylko po jednej szansie na przełamanie. Jednak to właśnie Czech i Szwed zamienili ją na breaka, a Matkowski oraz Schuettler nie wykorzystali okazji.

W drugiej partii Damm i Lindstedt nadal utrzymywali wysoki poziom pierwszego podania, które sprawiało naszemu i niemieckiemu zawodnikowi sporo problemów. Drugi serwis także był ich silną stroną, wobec czego Matkowski i Schuettler wygrali przy podaniu przeciwników tylko cztery punkty. Nie mogli zatem liczyć na żadną okazję do breaka. Sami pogorszyli swoją grę i częściej stawiani byli pod ścianą. Dwukrotnie udało im się obronić przed stratą serwisu, ale przy trzeciej szansie Damm i Lindstedt okazali się lepsi. Dzięki temu breakowi wygrali drugiego seta 6:4 i całe spotkanie.

Wynik półfinału:
Martin Damm, Robert Lindstedt (Czechy, Szwecja) – Marcin Matkowski, Rainer Schuettler (Polska, Niemcy) 6:4, 6:4