Krótki występ w Argentynie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: KGHM Dialog Polish Indoors

Niepowodzeniem zakończył się występ Łukasza Kubota oraz Olivera Maracha w Buenos Aires. Polsko-austriacki duet przegrał w pierwszej rundzie turnieju Copa Telmex z reprezentantami gospodarzy Brianem Dabulem oraz Sergio Roitmanem 5:7, 2:6.

Zarówno Kubot jak i Marach zdecydowali się na grę tylko w turnieju deblowym w stolicy Argentyny. Zostali oni rozstawieni z numerem dwa, a w pierwszej rundzie trafili na 98. w rankingu deblowym Dabula oraz 55. Roitmana.

Niżej notowani Argentyńczycy okazali się jednak dla polsko-austriackiego duetu zaporą nie do przejścia. W pierwszym secie doszło do całej serii przełamań. Z dwunastu rozegranych gemów aż siedem wygrywała para odbierająca serwis, niestety o jeden break więcej zanotowali na swoim koncie Dabul i Roitman. W drugiej partii duet gospodarzy swojego podania już nie przegrywał, a dzięki dwóm przełamaniom, zwyciężył 6:2. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia osiem minut.

Kubot i Marach mieli w dzisiejszym spotkaniu 68 procent trafionego pierwszego podania, ale wygrali po nim tylko 22 z 42 piłek, po drugim serwisie zwycięsko wychodzili tylko z połowy akcji (10 z 20). W efekcie polsko-austriacki duet aż sześciokrotnie w całym meczu przegrał swój serwis.

W przyszłym tygodniu Łukasz Kubot oraz Oliver Marach wystartują, w wieńczącym serię zawodów na kortach ziemnych w Ameryce Łacińskiej, turnieju Abierto Mexicano Telcel w Acapulco.

Wynik pierwszej rundy:
B. Dabul, S. Roitman (Argentyna) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 2) 7:5, 6:2