Urszula Radwańska w finale French Open

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Urszula Radwańska będzie reprezentowała nasz kraj w jutrzejszym finale turnieju imienia Rolanda Garrosa w grze podwójnej. Polka wraz z Ksenią Milevskayą rozgromiły w dzisiejszym półfinale Katarzynę Piter i Lenkę Jurikovą.

Pierwszy set tego spotkania zupełnie rozczarował, głównie przez bardzo słabą postawę młodszej z Polek oraz jej koleżanki ze Słowacji. Szesnastolatka z Poznania wraz z Jurikovą zdołały wygrać w pierwszym secie zaledwie cztery punkty (jeden przy własnym serwisie)! Partia ta zakończyła się zaskakująco szybko, gdyż już po piętnastu minutach.

Zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę oglądali kibice w drugim secie, gdy obie pary zagrały na zbliżonym poziomie. Nadal jednak serwis nie był silną stroną Polki i reprezentantki Słowacji. Urszula Radwańska i Ksenia Milevskaya grały natomiast bardzo pewnie, nie pozwalając na zbyt wiele swoim rywalkom. Ostatecznie udało im się trzykrotnie przełamać przeciwniczki i po czterdziestu sześciu minutach gry, mogły cieszyć się z awansu do finału.

W jutrzejszym meczu Polka i Białorusinka zmierzą się z duetem amerykańsko-rumuńskim, Alexą Glatch i Soraną Cirsteą. Szczególnie to drugie nazwisko robi wrażenie, gdyż jest to jedna z najlepszych rumuńskich tenisistek, oraz jedna z czołowych juniorek świata. Alexa Glatch natomiast była znakomicie zapowiadającą się tenisistką amerykańską, jednak w ubiegłym roku zamiast zrobić krok w przód, mierząca 183 centymetry Alexa spadła bardzo w rankingu. Będzie to bardzo trudne spotkanie, jednak młodsza z sióstr Radwańskich ma duże szanse, aby jutro zdobyć pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze juniorskiej.

Wynik półfinału debla juniorek:
Urszula Radwańska, Ksenia Milevskaya (Polska, Białoruś, 3) – Katarzyna Piter, Lenka Jurikova (Polska, Słowacja) 6:0, 6:3