Dramatyczna porażka Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska była jedną piłkę od awansu do trzeciej rundy prestiżowego turnieju w Dubaju. Polka nie wykorzystała jednak meczbola w dziesiątym gemie drugiego seta meczu z Camille Pin, a po dwóch przegranych gemach trzeciej partii skreczowała ze względu na kontuzję uda.

Zarówno dla Polki jak i Francuzki dzisiejsze spotkanie było już czwartym rozgrywanym w Dubaju. Obie tenisistki musiały bowiem wystąpić w eliminacjach Barclays Dubai Tennis Championships, z tą różnicą, że Radwańska zwycięsko przez nie przebrnęła, zaś Pin przegrała w decydującej fazie z Julią Schruff. Do pochodzącej z Nicei tenisistki uśmiechnęło się jednak szczęście, gdyż w drabince turnieju głównego zastąpiła ona Tamarine Tanasugarun, która grała w Pattay’i w finale debla i nie zdążyła przybyć do Emiratów Arabskich na czas.

Spotkanie dwóch tenisistek spoza pierwszej setki rankingu od początku miało bardzo zacięty przebieg. Dwa pierwsze gemy skończyły się szybkimi breakami. W dalszej fazie pierwszego seta Uli Radwańskiej udało się wysforować na prowadzenie 4:2. 27-letnia Francuzka zdołała odrobić straty i ostatecznie doszło do tie breaka. W tym Pin prowadziła już 6:4. Nasza młoda reprezentantka obroniła dwa setbole, by następnie zwyciężyć 8:6.

W drugim secie zwycięstwo Radwańskiej było szalenie blisko. Krakowianka prowadziła 4:2, a serwując przy stanie 5:4 miała dwie piłki meczowe. Właśnie ten dziesiąty gem drugiej partii okazał się kluczowy dla całego mecz. Camille Pin wykorzystała w nim trzeciego break pointa i żadnego gema już w tym spotkaniu nie przegrała. Jeszcze w gemie otwarcia trzeciego seta Polka miała dwie szanse na przełamanie, jednak Pin po raz kolejny wyszła z opresji, a następnie gładko przełamała serwis Radwańskiej. W tym momencie Polka poddała mecz, odczuwając ból prawego uda. Tenisistki rywalizowały przez dwie godziny oraz siedemnaście minut.

O awans do ćwierćfinału Camille Pin zagra z byłą liderką rankingu WTA i zeszłoroczną triumfatorką Roland Garros – Aną Ivanović.

Urszula Radwańska miała dziś jeszcze rozegrać mecz pierwszej rundy turnieju debla. Polka oraz Szwajcarka Stefania Voegele w pierwszej rundzie trafiły na Sanię Mirzę i Marę Santangelo. Ze względu jednak na krecz w singlu naszej tenisistki Hinduska i Włoszka najprawdopodobniej wygrają to spotkanie walkowerem.

Radwańska za drugą rundę turnieju w Dubaju otrzyma 10 275 dolarów, a także sześćdziesiąt punktów rankingowych, co pozwoli jej jeszcze bardziej zbliżyć się do grona stu najlepszych tenisistek świata (awansuje w granice 106 miejsca w rankingu WTA).

Wynik drugiej rundy:
Camille Pin (Francja, LL) – Urszula Radwańska (Polska, Q) 6:7(6), 7:5, 2:0 i krecz