Druzgocąca porażka Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Taka porażka nie przystoi tenisistce z pierwszej dziesiątki rankingu WTA. Nawet jeśli po drugiej stronie siatki staje była liderka klasyfikacji. Agnieszka Radwańska została rozgromiona w ćwierćfinale imprezy Open GDF SUEZ w Paryżu. W starciu z Amelie Mauresmo zdobyła zaledwie dwa gemy.

Początek spotkania nie wskazywał na tak jednostronny przebieg meczu. Pierwsze trzy gemy przebiegały w myśl zasady własnego podania i Radwańska prowadziła 2:1. Jednak od tego momentu rozstawiona z „czwórką” nie zdołała wygrać gema! 29-letnia Francuzka pewnie wygrywała kolejne gemy, nie dając Radwańskiej większej szans. Dziesiąta w rankingu WTA Polka miała wprawdzie sześć okazji na przełamanie podania rozstawionej z „ósemką” Mauresmo, ale żadnej z nich nie wykorzystała.

Obie partie piątkowego ćwierćfinału trwały 34 minuty. Mauresmo o wiele lepiej serwowała – odnotowała nie tylko 5 asów, ale miała także wyższą skuteczność wygrywanych piłek. Polkę może nieco usprawiedliwiać fakt, iż grała z bandażem na lewym udzie.

Agnieszce Radwańskiej nie udał się rewanż za porażkę z Amelie Mauresmo poniesioną w poprzednim sezonie w Amelia Island. Na zielonej mączce Polka miała jednak piłkę meczową i przegrała dopiero po tie breaku trzeciego seta.

Amelie Mauresmo w Paryżu imponuje formą. W trzech dotychczasowych meczach straciła zaledwie 7 gemów. Oprócz Radwańskiej pokonała także Sarę Errani i Monicę Niculescu. W grze Francuzki zaobserwować można spokój i pewność siebie. Triumfatorka Australian Open i Wimbledonu z roku 2006 jest konsekwentna, w jej grze nie ma przestojów. Własna publiczność nie wywiera na niej presji. Wręcz przeciwnie – motywuje do lepszej gry. Kolejną rywalką 29-letniej Mauresmo będzie Jelena Janković.

Dla Polki występ w Paryżu był dopiero trzecią imprezą indywidualną w sezonie. Nasza najlepsza singlistka dotarła do ćwierćfinału imprezy Premier w Sydney oraz odpadła w pierwszej rundzie Australian Open. Za start w stolicy Francji 19-letnia krakowianka otrzyma 120 punktów i 15 925 dolarów.