Radwańska i Piter przeciwko sobie w półfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Urszula Radwańska wraz z Ksenią Milevskayą (nr 3) awansowały do półfinału wielkoszlemowego turnieju imienia Rolanda Garrosa. Polka i Białorusinka w dzisiejszym meczu nie dały żadnych szans parze słowackiej, Klaudia Boczova i Kristina Kucova, które w Paryżu były rozstawione z numerem siódmym.

W pierwszym secie tego spotkania przewaga faworytek była ogromna. Radwańska i Milevskaya znakomicie serwowały, nie dając tym samym żadnych szans Słowaczkom na przełamanie serwisu. Boczova wraz z Kucovą zupełnie na odwrót – zaledwie raz zdołały utrzymać własne podanie, przez co zostały rozgromione w pierwszej partii 1:6. Set ten trwał zaledwie dwadzieścia dwie minuty.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia tego pojedynku, gdzie reprezentantki Słowacji grały dużo lepiej niż na początku meczu. Udało im się nawet przełamać raz serwis młodszej z sióstr Radwańskich, jednak nie pomogło to w odniesieniu końcowego zwycięstwa. Nasze zawodniczki szybko odrobiły straty i wygrały całe spotkanie po pięćdziesięciu jeden minutach gry.

Pierwszy raz w wielkoszlemowym półfinale zagra natomiast Katarzyna Piter, która w parze z Lenką Jurikovą pokonały dziś Rekę Zsilinszkę i Tyrę Calderwood. Jest to kolejna niespodzianka, którą sprawiły swoim kibicom reprezentantki Polski i Słowacji.

Pierwsza partia tego meczu była wyrównana, tak jak cały pojedynek między tymi duetami. Lepsze wrażenie jednak sprawiała polsko-słowacka para, której udało się trzykrotnie przełamać serwis swoich rywalek. Same zaledwie raz utraciły atut serwisu, dzięki czemu okazały się lepsze w pierwszym secie.

Jeszcze większe emocje miały miejsce w drugiej odsłonie tego meczu, gdyż Australijka wraz z Amerykanką nie chciały składać broni. Walczyły w bardzo równej walce, jednak zawsze gdy dochodziły Piter i Jurikovą, to nasze tenisistki wychodziły na prowadzenie. Ostatecznie to Polka i Słowaczka awansowały do półfinału po równo godzinie walki.

W jutrzejszym meczu, która zadecyduje o awansie do finału naprzeciwko siebie zagrają Urszula Radwańska i Katarzyna Piter, także już jesteśmy pewni, że ujrzymy reprezentantkę Polski w finale turnieju deblowego. W ubiegłym roku do finału gry podwójnej podczas French Open dotarła Agnieszka Radwańska, która w parze z Caroline Wozniacki, musiała uznać wyższość Anastazji Pawluczenkowej i Sharon Fichman.

Wyniki ćwierćfinałów debla juniorek:
Katarzyna Piter, Lenka Jurikova (Polska, Słowacja) – Tyra Calderwood, Reka Zsilinszka (Australia, USA) 6:3, 6:4
Urszula Radwańska, Ksenia Milevskaya (Polska, Białoruś, 3) – Kristina Kucova, Klaudia Boczova (Słowacja, 7) 6:1, 6:3