Kubot w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot i Oliver Marach awansowali do półfinału turnieju Brasil Open w Costa do Sauipe. Rozstawiona z numerem dwa polsko-austriacka para pokonała Ivana Navarro oraz Martina Vassallo Arguello 6:3, 6:2.

Niedawni półfinaliści Australian Open wyrastają na głównych faworytów Brasil Open, szczególnie, że w turnieju nie grają już najwyżej rozstawieni w imprezie Marcelo Melo i Andre Sa, którzy nieoczekiwanie przegrali już w pierwszej rundzie.

Polsko-austriacka para miejsce w półfinale zapewniła sobie natomiast bez straty seta. Minionej nocy pokonali oni w ćwierćfinale Ivana Navarro i Martina Vassallo Arguello. Kubot obronili w tym pojedynku wszystkie pięć break pointów, w każdej z partii po dwa razy przełamując rywali. Mecz trwał siedemdziesiąt minut.

O awans do finału Polak i Austriak zagrają z Marcelem Granollersem i Tommym Robredo. Rozstawieni z numerem cztery Hiszpanie pokonali w ćwierćfinale Diego Junqueire oraz Eduardo Schwanka 6:1, 6:3.

Łukasz Kubot wystąpił w Costa do Suipe również w grze pojedynczej. Polak przedarł się przez eliminacje, w pierwszej rudzie pokonała Daniela Gimeno-Travera, a w drugiej nie sprostał reprezentantowi gospodarzy Thomazowi Bellucciemu.

Ćwierćfinał debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 2) – I. Navarro, M. Vassalo Arguello (Hiszpania, Argentyna) 6:3, 6:2