Udana inauguracja Korzeniak

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Anna Korzeniak udanie rozpoczęła zmagania w eliminacjach do turnieju WTA Open GDF SUEZ rangi Premier (pula nagród: 700 tysięcy dolarów). 20-letnia Polka pokonała w pierwszym meczu Tunezyjkę Selimę Sfar 6:2, 7:6(4). Jej kolejną rywalką będzie zwyciężczyni spotkania Aravane Rezai z Tatianą Puczek.

Ania Korzeniak bardzo pewnie rozpoczęła sobotnie spotkanie. W pierwszej partii zaskakująco dobrze serwowała, nie dając 31-letniej Tunezyjce nawet szansy na przełamanie podania. Pochodząca z Krakowa tenisistka dwukrotnie zdobyła breaka, dzięki czemu triumfowała 6:2. Początek drugiej odsłony również ułożył się po myśli Polki. Jednak notowana na 203. pozycji w rankingu WTA Sfar odrobiła straty i doprowadziła do tie breaka. Trzynasty gem drugiej partii należał do czwartej rakiety naszego kraju, który zwyciężyła w nim do czterech. W drugim secie Korzeniak nieco słabiej serwowała, dwukrotnie tracąc podanie. Cały mecz trwał 1 godzinę i 46 minut. Za awans do drugiej rundy eliminacji imprezy rangi Premier Polka otrzyma 8 punktów do rankingu oraz 1320 dolarów.

Kolejną rywalka Ani Korzeniak będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Aravane Rezai a Tatianą Puczek. Spotkanie to zostało przełożone na niedzielę ze względu na udział Białorusinki w Pucharze Federacji w Tallinie.

Dla Ani Korzeniak był to czwarty mecz w tym sezonie. Dotychczas odniosła tylko jedno zwycięstwo, awansując do drugiej rundzie turnieju ITF o puli nagród 25 tysięcy dolarów w Belfort.

Notowana na 244. pozycji w rankingu WTA Korzeniak ostatni raz wygrała mecz rozgrywany w ramach turnieju z cyklu WTA podczas ubiegłorocznego Wimbledonu, gdy dotarła do drugiej rundy eliminacji. W paryskiej hali Bercy krakowianka próbowała swoich sił przed rokiem, ale uległa na starcie eliminacji Stephanie Cohen-Aloro.

Wynik pierwszej rundy eliminacji:
Anna Korzeniak (Polska) – Selima Sfar (Tunezja) 6:2, 7:6(4)

Zobacz komplet sobotnich wyników eliminacji turnieju Open Gaz De France w Paryżu!