Zmienne szczęście Zaniewskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com, foto: radangliwiceopen.pl

Jedyna polska juniorka występująca w tegorocznym Australian Open, Sandra Zaniewska przegrała w drugiej rundzie gry pojedynczej z reprezentantką gospodarzy Oliwią Rogowską 1:6, 6:7(3). Nasza reprezentantka awansowała natomiast do ćwierćfinału rywalizacji deblistek.

Dzisiejsza rywalka Zaniewskiej – Oliwia Rogowska wystartowała w tegorocznym Australian Open w aż czterech konkurencjach. W pierwszej rundzie rywalizacji seniorek przegrała w trzech setach z Aloną Bondarenko, podobnie jak w rywalizacji deblowej pań. Wśród juniorek młoda Australijka radzi sobie jednak dużo lepiej, o czym dziś przekonała się nasza reprezentantka.

W pierwszym secie Zaniewska zdołała ugrać tylko jednego gema przy własnym podaniu, przy serwisie Rogowskiej nie miała natomiast nawet jednego break pointa. Dużo bardziej zacięta była druga odsłona, w której tenisistki aż trzykrotnie przełamywały się nawzajem. W tie breaku lepsza okazała się jednak reprezentantka gospodarzy, oddając naszej tenisistce trzy punkty. Mecz trwał sześćdziesiąt osiem minut.

Dużo lepiej poradziła sobie polska juniorka w rywalizacji deblistek, gdzie występuje w parze z Alexandrą Kunić. Polsko-serbski duet w zaledwie czterdzieści trzy minuty pokonał rozstawione z numerem trzy Rumunkę Anę Bogdan oraz Amerykankę Alexandrę Cercone 6:1, 6:2. W ćwierćfinale Zaniewska oraz Kunić zagrają z Rosjankami – Victorią Kamenskają oraz Kariną Pimkiną.

Wynik drugiej rundy singla juniorek:
Oliwia Rogowska (Australia) – Sandra Zaniewska (Polska) 6:1, 7:6(3)

Wynik drugiej rundy debla juniorek:
A. Kunić, S. Zaniewska (Polska, Serbia) – A. Bogdan, A. Cercone (Rumunia, USA, 3) 6:1, 6:2

Zobacz komplet dzisiejszych wyników w juniorskiej rywalizacji dziewcząt i chłopców!