Historyczny sukces Kubota!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com/atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Łukasz Kubot i Oliver Marach postarali się o ogromną niespodziankę. Polsko-austriacki duet pokonał liderów rankingu deblowe ATP – Daniela Nestora oraz Nenada Zimonjicia, awansując do trzeciej rundy Australion Open.

Kubot i Marach mają za sobą bardzo udany sezon. Wspólnie wygrali oni pięć challengerów, z czego dwa na koniec roku. Mało kto się chyba jednak spodziewał, że polsko-austriacki debel stać na niespodziankę tak dużego kalibru.

Łukasz Kubot i Oliver Marach wysoką dyspozycję potwierdzili już w pierwszej rundzie, tracąc tylko trzy gemy w rywalizacji z Tajwańczykiem Yen-Hsun Lu oraz Rainerem Schettlerem. Po dzisiejszym spotkaniu Polak i Austriak pozostali bez straconego seta, aczkolwiek zwycięstwo nad najlepszymi deblistami świata tak gładko im nie przyszło. W pierwszym secie Kubot i Marach bezbłędnie wygrywali własne podanie, broniąc po drodze jednego break pointa. Decydujący moment przyszedł zaś w jedenastym gemie, Polak i Austriak zdobyli wówczas przełamanie, zwyciężając tym samym 7:5.

W drugim secie obie pary miały po cztery break pointy. Daniel Nestor i Nenead Zimonjić wykorzystali jednego z nich, ale Łukasz Kubot oraz Oliver Marach wygrali dwie takie kluczowe piłki, triumfując tym samym w całej partii 6:4. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści osiem minut.

W trzeciej rundzie rywalem Kubota oraz Maracha będą reprezentanci gospodarzy – Carsten Ball i Chris Guccione, którzy pokonali dziś rozstawionych z numerem trzynaście Christophera Kasa i Rogiera Wassena 7:6(3), 3:6, 6:3. W przypadku zwycięstwa polsko-austriacki duet w ćwierćfinale zagra z Rumunami Andreiem Pavelem i Horią Tecau lub … rozstawionych z numerem sześć Mariuszem Fyrstenbergiem oraz Marcinem Matkowskim, którzy dzisiejszej nocy wygrali ze Stephenem Hussem i Rossem Hutchinsem 6:4, 3:6, 6:3.

Wynik drugiej rundy:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria) – D. Nestor, N. Zimonjić (Kanada, Serbia, 1) 7:5, 6:4