Jans i Rosolska w II rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska awansowały do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju imienia Rolanda Garrosa, który jest rozgrywany na paryskich kortach (pula nagród 20 200 000 USD). Polki w dobrym stylu wyeliminowały z turnieju dwie bardzo dobre singlistki, Annę Czakwetadze (9 WTA) i Victorię Azarenkę (48 WTA).

W pierwszym secie tego pojedynku obie pary nie grały najlepiej, serwis nie był atutem żadnego z duetów, przez co nastąpiło aż pięć przełamań. Lepiej jednak w tej sytuacji poradziły sobie Polki, które zdołały trzykrotnie wygrać gemy przy podaniu Rosjanki i Białorusinki. Ostatecznie po trzydziestu dwóch minutach gry nasza zawodniczki wygrały pierwszą partię 6:4.

Druga partia to już zdecydowana przewaga najlepszego polskiego debla, który nie pozwalał swoim rywalkom na wiele. Czakwetadze wraz z Azarenką bardzo słabo serwowały i tylko raz potrafiły utrzymać atut własnego podania. Polki natomiast grały bardzo pewnie i po godzinie i czterech minutach mogły się cieszyć z awansu do drugiej rundy.

Wygranie dzisiejszego pojedynku oznacza, że w najbliższym rankingu deblowym Polki poprawią swoje pozycje o kilka miejsc, gdyż w ubiegłym roku nie wystąpiły w ogóle w Paryżu. W drugiej rundzie ich rywalkami będą Tathiana Garbin i Mailen Tu (rozstawione z numerem trzynastym), lub Agnes Szavay i Vladimira Uhlirova.

Wynik I rundy:
Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska) – Anna Czakwetadze, Victoria Azarenka (Rosja, Białoruś) 6:4, 6:3