Radwańska przegrywa epicką batalię

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Agnieszka Radwańska nie zdołała zatrzymać, niepokonanej w tym roku, Jeleny Diementiewej. Polka w ćwierćfinale turnieju Medibank International w Sydney przegrała 2:6, 7:5, 4:6. Spotkanie trwało ponad dwie godziny oraz czterdzieści minut i obfitowało w zwroty sytuacji.

Radwańska po raz czwarty grała dziś z Diementiewą, a z ostatnich dwóch spotkań z Rosjanką wychodziła zwycięsko (m.in. w zeszłorocznym finale turnieju w Stambule), więc i dziś przystępowała do pojedynku z dużymi nadziejami.Niestety, będąca w znakomitej formie moskwianka, okazała się tym razem przeszkodą nie do przejścia, aczkolwiek swoje szanse Polka miała.

Niepierwszy już raz kluczem do porażki Agnieszki Radwańskiej był serwis. W każdym z setów nasza tenisista po trzy razy przegrywała własne podanie. Diementiewa też jednak miała spore problemy z tym elementem gry i stąd tak zacięty bój oraz liczne zwroty akcji. W decydującym secie Rosjanka prowadziła już 4:1 oraz 5:2. Nasza tenisisitka zdołała wygrać dwa kolejne gemy, broniać w dziewiątym jednego meczbola. Przy stanie 5:4 i 40:15 Rosjanka popełniła podwójny błąd serwisowy, jednak drugiej szansy w gemie, a trzeciej w meczu, na skończeniu tego pojedynku już nie zaprzepaściła.

Dla Jeleny Diementiewej był to ósmy kolejny wygrany mecz w tym roku, ale pierwszy w którym straciła seta. W półfinale Rosjanka zagra z Sereną Williams lub Caroliną Wozniacki.

Agnieszkę Radwańską czeka dziś jeszcze występ deblowy. Polka, w parze z Rosjanką Marią Kirilenką, zagrają o awans do półfinału turnieju w Sydney z Nurią Llagostera Vives oraz  Marią Jose Martinez Sanchez.