Ula Radwańska w turnieju głównym!

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Urszula Radwańska po raz czwarty w karierze przebrnęła przez eliminacje turnieju WTA. Polka pokonała w decydującym o awansie spotkaniu Stephanie Dubois 2:6, 7:6(3), 6:4 i zapewniła sobie miejsce w drabince głównej Moorilla Hobart International (pula nagród: 220 tysięcy dolarów).

W pierwszym secie finału eliminacji Urszula Radwańska miała spore problemy z własnym podaniem. Przy swoim serwisie wygrała zaledwie 8 punktów i w konsekwencji została trzykrotnie przełamana przez 22-letnią Kanadyjkę. Dubois triumfowała w tej części meczu 6:2. Druga odsłona była o wiele bardziej wyrównana. 18-letnia krakowianka poprawiła dyspozycję serwisową i losy seta musiały zostać rozstrzygnięte w tie breaku. Trzynastego gema do trzech wygrała Polka. Decydująca partia obfitowała w przełamania. Ula Radwańska wykazała się stuprocentową skutecznością przy break pointach, wykorzystując wszystkie trzy szanse na przełamanie notowanej na 125. pozycji w rankingu WTA Dubois. Dzięki temu, że Kanadyjka odebrała podanie Polce tylko dwukrotnie, nasza zawodniczka wygrała tę odsłonę 6:4. Spotkanie trwało 2 godziny i 17 minut.

Było to drugie bezpośrednie spotkanie pomiędzy Ulą Radwańską a Stephanie Dubois. 18-letnia Polka poprawiła bilans spotkań z Kanadyjką na 2:0.

Za przejście eliminacji w Hobart Ula Radwańska otrzyma 16 punktów rankingowych oraz co najmniej 1725 dolarów, które przewidziano są dla przegranych w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Zmagania w turnieju głównym młodsza z sióstr Radwańskich rozpocznie od starcia z Kanadyjką polskiego pochodzenia Aleksandrą Wozniak. 21-letnia mieszkanka Blainville rozstawiona jest w imprezie z numerem sześć. Kanadyjka zajmuje w światowym rankingu 33. pozycję, a  poprzednim sezonie wygrała w Stanford swój pierwszy turniej rangi WTA.

We wcześniejszych rundach eliminacyjnych 18-letnia krakowianka pokonała Chorwatkę Jelenę Pandzić oraz Włoszkę Francscę Schiavone.