Radwańska w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Pewne problemy miała Urszula Radwańska w spotkaniu drugiej rundy turnieju ITF w Dubaju (pula nagród 75 tysięcy dolarów). Jednak pomimo porażki w pierwszym secie spotkania z Laurą Siegemund 18-letnia Polka awansowała do ćwierćfinału zmagań singlowych. Mecz zakończył się wynikiem 4:6, 7:5, 6:1.

W pierwszej odsłonie środowego spotkania lepsza okazała się 20-letnia Niemka. Laura Siegemund uzyskała przewagę przełamania, dzięki czemu triumfowała 6:4. Kluczowy wpływ na końcowe rozstrzygnięcie miała druga partia. 18-letnia krakowianka zwyciężyła dopiero po emocjonującej końcówce – 7:5. Trzeci set to okres bezwzględnej dominacji trzeciej tenisistki dubajskiego turnieju i wygrana Polki do jednego.

W ćwierćfinale młodsza z sióstr Radwańskich zmierzy się z kolejną Niemką, a zarazem ze swoją partnerką deblową, Tatjaną Malek. 21-latka z Bad Saulgau wraca na światowe korty po przerwie spowodowanej chorobą zakrzepową krwi. Mająca polskie korzenie Malek pokonała już w Dubaju Martinę Mueller i Alexandrę Dulgheru.

Dzięki występowi w Dubaju Urszula Radwańska zainkasuje co najmniej 15 punktów do singlowego rankingu WTA.

Dla Urszuli Radwańskiej jest to dwudziesty drugi turniej w sezonie 2008. Najlepszy rezultat odnotowała na Wimbledonie, gdzie dotarła do drugiej rundy, pokonując Klarę Zakopalovą. Polka osiągnęła także ćwierćfinał w Taszkiencie, a na poziomie ITF wygrała imprezę w Vancouver.