Bliźniacy za dobrze serwowali

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Getty Images

Zakończyła się przygoda Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego z tegorocznym turniejem Masters Cup w Szanghaju. W półfinale imprezy Polacy przegrali z najlepszą parą deblową świata – braćmi Mikiem i Bobem Bryanami 4:6, 4:6.

Fyrstenberg oraz Matkowski drugi raz w swojej karierze wystąpili w wieńczącym sezon turnieju mistrzów. Przed dwoma laty nasi reprezentanci zakończyli zmagania na trzech porażkach w grupie. W tym roku nie tylko zdołali wygrać swój pierwszy mecz w tych prestiżowych zmaganiach, ale nawet wyszli z grupy. Finał okazał jednak nieosiągalnych dla Polaków.

Oba sety dzisiejsze konfrontacji wyglądały podobnie – o ich losach decydowało jedno przełamanie wywalczone przez amerykańskich braci bliźniaków. Bob i Mike Bryanowie byli w znakomitej dyspozycji serwisowej, odnotowali aż 83 procent trafionego pierwszego podania i w całym spotkaniu przegrali tylko trzynaście piłek przy własnym serwisie. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy w drugim secie nie wykorzystali dwóch break pointów, mieli dziś natomiast dużo większe problemy z regularnością własnego podania. Szczególnie w pierwszym secie Polacy męczyli się z tym elementem tenisowego rzemiosła, trafiając pierwszym podaniem w karo serwisowe zaledwie 35 procent piłek (11 z 31). Spotkanie trwało sześćdziesiąt osiem minut.

Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski dzięki dwóm zwycięstwom w swojej grupie wyjadą z Szanghaju bogatsi o osiemdziesiąt tysięcy dolarów.

W jutrzejszym finale debla zmierzą się zaś dwie najwyżej rozstawione duety. Bob i Mike Bryanowie zagrają z Danielem Nestorem oraz Nenadem Zimonjiciem. Kanadyjsko-serbska para pokonała dziś Pablo Cuvasa oraz Lusia Horne 6:1, 6:3. Jutrzejsza konfrontacja zadecydują nie tylko o tym, która para zainkasuje ponad dwieście tysięcy dolarów oraz kolejny prestiżowy tytuł na swoje konto, ale również która zakończy sezon na pierwszym miejscu w rankingu. Nestor i Zimonjić mogą przerwać znakomitą serię Boba oraz Mike’a Bryanów, którzy trzy ostatnie sezony kończyli jako najlepsi debliści świata.

Wyniki półfinałów debla:
B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 7) 6:4, 6:4
D. Nestor, N. Zimonjić (Kanada, Serbia, 2) – P. Cuevas, L. Horna (Urugwaj, Peru, 8) 6:1, 6:3

Oglądaj najciekawsze wydarzenia turnieju Masters Cup w dziale Multimedia!