Radwańskie lepsze od sióstr Bondarenko

/ Jarosław Skoczylas , źródło: istanbulcup.com, foto: wtatour.com

Agnieszka i Urszula Radwańskie sprawiły bardzo dużą niespodziankę i wyeliminowały w pierwszej rundzie turnieju deblowego siostry Bondarenko, które były rozstawione z numerem trzecim. Tak więc z turniejem Istanbul Cup (pula nagród 200 000 USD) pożegnały się jedne z głównych faworytek do wygranej.

Pierwszy set tego spotkania miał wyrównany przebieg, jednak nieco lepiej prezentowały się Polki, które narzucały tempo gry na korcie. Udało się im dwukrotnie przełamać serwis sióstr Bondarenko, dzięki czemu okazały się lepsze w partii pierwszej wygrywając 6:4. Bardzo dobrze u naszych zawodniczek funkcjonował pierwszy serwis, po którym wygrały 65 % punktów, ponadto zaserwowały trzy asy.

Druga partia rozpoczęła się znakomicie dla Polek, którym udało się od razu przełamać serwis Ukrainek. Później grały już tylko lepiej, odbierając powoli rywalkom ochotę do gry. Ostatecznie udało im się aż trzy razy przełamać serwis Alona i Kateryny, dzięki czemu rozgromiły je w partii drugiej, oddając im zaledwie jednego gema. Mecz trwał godzinę i sześć minut.

Jest to duży sukces sióstr Radwańskich, które ostatnio nie występowały razem w rozgrywkach deblowych. W drugiej rundzie zagrają najprawdopodobniej z Nehą Uberoi i Cataliną Castano. Już jutro jednak Agnieszka rozegra mecz drugiej rundy turnieju singlowego, gdzie zmierzy się z Rominą Oprandi.

Wynik I rundy :
A.Radwańska, U.Radwańska (Polska) – A.Bondarenko, K.Bondarenko (Ukraina, 3) 6:4, 6:1