Radwańska przegrywa, Masters trzeba gonić w Moskwie

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska przegrała spotkanie drugiej rundy gry pojedynczej Porsche Tennis Grand Prix. Rozstawiona z numerem ósmym Polka uległa 1:6, 5:7 Wiktorii Azarence, z którą w Stuttgarcie startuje w konkurencji gry podwójnej.

Spotkanie krakowianki z rywalką z Mińska trwało godzinę i dwadzieścia pięć minut. Z racji wyższego miejsca rankingowego to nasza zawodniczka była faworytką tej konfrontacji. Jednak już po kilku minutach było wiadomo, że ambitna Azarenka ma ochotę dalej rywalizować o sportowe porsche. W pierwszej partii Agnieszka wykorzystała jedynego break pointa, jakiego miała do dyspozycji, ale w obliczu ośmiu szans Wiktorii było to zdecydowanie za mało. Trzy przełamania ze strony Białorusinki ustaliły wynik tego seta na 6:1. W drugiej odsłonie lepszy start odnotowała Polka, która objęła już nawet prowadzenie 5:2. Wówczas jednak Azarenka zaczęła odrabiać straty i wyrównała stan pojedynku na 5:5. Radwańska nie była już w stanie się bronić – w jedenastym gemie została przełamana, a w kolejnym, dwunastym, Białorusinka zaserwowała dwa asy, dając sobie trzy piłki meczowe. Wykorzystała drugą…

Udział w drugiej rundzie Porsche Tennis Grand Prix wzbogaci konto Agnieszki o 40 punktów rankingowych i 8230 dolarów. Jednak w najbliższym notowaniu nie uda się jej wyprzedzić głównej rywalki w walce o miejsce w Sony Ericsson Championships – Wiery Zwonariowej. Rosjanka awansowała już do drugiej rundy singla, więc z Niemiec zabierze również przynajmniej 40 punktów do rankingu. W klasyfikacji Race Radwańska zajmuje miejsce dziesiąte. W turnieju mistrzyń udział weźmie osiem najlepszych tenisistek sezonu.

W meczu ćwierćfinałowym Wiktoria Azarenka zagra z Jeleną Diemientiewą (numer 4) lub Sybille Bammer. Białorusinka w parze z Polką grają również w turnieju deblistek. Tam są w fazie ćwierćfinałowej, a w zakończonym przed kilkoma minutami meczu wyłoniono ich rywalki w walce o półfinał. Zostały nimi Czeszki Renata Voracova i Barbora Zahlavova Strycova. Dzisiaj porażkę odniosły rozstawione z numerem drugim Alona i Katerina Bondarenko, co oznacza, że debel Azarenka – Radwańska jest najwyżej rozstawionym w dolnej połówce drabinki.

Agnieszka Radwańska w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej wystartuje w turnieju halowym w Moskwie, gdzie włączy się do walki o Puchar Kremla. Zdobycie punktów i wyprzedzenie Zwonariowej w rankingu nie będzie jednak łatwe przed jej własną publicznością. Rosjanka to czterokrotna ćwierćfinalistka tej imprezy, także z zeszłego roku. Wówczas pokonała naszą najlepszą zawodniczkę w drugiej rundzie 6:2, 6:2.

Wiktoria Azarenka (Białoruś) – Agnieszka Radwańska (Polska, 8) 6:1, 7:5

Zobacz, jak zaprezentowały się w Stuttgarcie inne reprezentantki Polski i która rozstawiona tenisistka nie sprostała Patty Schnyder!