Kołat w drugiej rundzie eliminacji

/ Jarosław Skoczylas , źródło: internationaux-de-strasbourg.com, foto: wtatour.com

Natalia Kołat awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju we francuskim Strasbourgu (pula nagród 175 000 USD). W dzisiejszym meczu Polka okazała się lepsza od Chunmei Ji, jednak zwycięstwo nie przyszło jej łatwo.

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a obie tenisistki grały naprawdę bardzo dobrze. Nieco lepsza wrażenie sprawiała Kołat, dla której jest to drugi turniej w tym roku z cyklu WTA (poprzednio wystąpiła w eliminacjach J&S Cup). Polce udało się dwukrotnie przełamać serwis Chinki, dzięki czemu odniosła wygraną, 6:4.

Dużo łatwiejsza okazała się sprawa w drugim secie, w którym Polka zdecydowanie narzucała własne warunki gry, do których Chinka musiała się dostosować. Nasza zawodniczka przełamała trzykrotnie swoją rywalkę, dzięki czemu odniosła wygraną w całym meczu po godzinie i trzynastu minutach walki.

Jutrzejszą rywalką Kołat w drugiej rundzie eliminacji będzie inna reprezentantka Chin, Meng Yuan. Zawodniczka ta jest rozstawiona z numerem drugim, a w rankingu światowym jest obecnie na 157 miejscu.

Jutro także swoje mecze w eliminacjach singla rozegrają Klaudia Jans i Alicja Rosolska, które dziś rozgrywały finał debla w Zagrzebiu (niestety przegrany). Polki czekają mecze w pierwszej rundzie eliminacji, natomiast w deblu wystąpią w turnieju głównym.