Urszula wygrała w Stambule

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju z cyklu WTA, który odbywa się w Stambule (pula nagród 200 000 USD). Polka w dzisiejszym spotkaniu po zaciętym spotkaniu, pokonała Vojislavę Lukic.

W pierwszym secie tego spotkania szesnastolatka z Krakowa grała bardzo dobrze, jej potężne uderzenia siały prawdziwe spustoszenie po stronie Serbki. Radwańskiej udało się trzykrotnie przełamać serwis swojej rywalki dzięki czemu wygrała wysoko pierwszą partię, 6:2. Lukic w tym fragmencie gry wygrała po swoim drugim podaniu zaledwie 20% punktów (trzy z piętnastu piłek).

Drugą partię młoda Polka zaczęła znakomicie, wygrała dwukrotnie swoje podanie oraz przełamała serwis Serbki. Niestety właśnie wtedy rozpoczęły się jej problemy. Radwańska przegrała sześć kolejnych gemów, przez co jej rywalka doprowadziła do trzeciej partii.

Początek decydującego seta należał zdecydowanie do serbskiej tenisistki, która częściej miała inicjatywę w akcjach. Wyszła bardzo szybko na wysokie prowadzenie, 5:2. Wtedy to jednak pościg rozpoczęła Polka, której ostatecznie udało się wygrać pięć kolejnych gemów. Spotkanie trwało aż dwie godziny i 26 minut.

W jutrzejszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji rywalką naszej zawodniczki będzie Jewgienia Grebeniuk, która jest rozstawiona z numerem siódmym. Rosjanka w dzisiejszym spotkaniu pokonała Ekaterinę Granec, 6:0, 6:2.