17-letnia Polka najlepsza w Grecji

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Justyna Jegiołka okazała się bezkonkurencyjna w turnieju ITF w greckim Volos. 17-letnia Polka wywalczyła tytuł, tracąc w spotkaniu finałowym z Miką Urbancić zaledwie 5 gemów. To drugi wygrany turniej singlowy w dotychczasowej karierze Polki.

O losach pierwszej partii spotkania finałowego zadecydowała przewaga jednego breaka na korzyść Polki. Set zakończył się wynikiem 6:4. Druga odsłona była o wiele bardziej jednostronna, a rozstawiona z „czwórką” Słowenka zdołała wywalczyć w nim zaledwie jednego gema.

Justyna Jegiołka była rozstawiona w imprezie w Volos z „piątką”. W drodze do finału straciła zaledwie jednego seta, w meczu pierwszej rundy ze Szwajcarką Milicą Tomic. Wraz z tą zawodniczką dotarła do finału debla, w którym nie sprostały najwyżej rozstawionej parze, Nicole Clerico i Mika Urbancić.

Dzięki zwycięstwu w Volos Justyna Jegiołka awansuje w okolice 580. pozycji w rankingu WTA. Za triumf w turnieju o puli nagród 10 tysięcy dolarów 17-letnia Polka otrzymała 6 punktów do światowej klasyfikacji.

Dla Justyny Jegiołki jest to drugi wygrany turniej w karierze. W kwietniu tego roku triumfowała w bliźniaczej imprezie w hiszpańskiej Fuerteventurze.