Pewne zwycięstwo Radwańskiej w debiucie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Udany debiut zaliczyła Agnieszka Radwańska w turnieju Toray Pan Pacific Open w Tokio. Rozstawiona z numerem sześć Polka pokonała w pierwszej rundzie reprezentantkę gospodarzy Aiko Nakamurę 6:1, 6:4. Kolejną rywalką nasze tenisistki będzie Marion Bartoli.

Radwańska w stolicy Japonii występuję po raz pierwszy w karierze. W poprzednich dwóch latach krakowianka po US Open startowała już tylko w turniejach halowych w Europie. W tym roku walczy ona jednak o start w zawodach Masters Cup i ze zmagań w imprezie pierwszej rangi zrezygnować nie mogła.

Debiut Polki wypadł w Tokio wypadł udanie. Agnieszka Radwańska w pierwszym meczu dnia na korcie centralnym pokonała startującą z „dziką kartą” Aiko Nakamurę 6:1, 6:4. W pierwszym secie nasza tenisistka prowadziła już 5:0. Japonce udało się jednak raz wygrać podanie, a w siódmym gemie miała nawet break pointa, ale krakowianka ostatecznie wykorzystała drugiego setboal w swoim gemie serwisowym. Pierwsza partia trwała dwadzieścia dziewięć minut. Rozochocona niezła końcówką pierwszego seta Nakamura rozpoczęła drugą partię od wygrania pierwszych dwóch gemów. Trzy kolejne należały jednak do Radwańskiej, która ostatecznie zwyciężyła 6:4.

Dużo trudniejsze zadanie czekać będzie Agnieszkę Radwańską w drugiej rundzie. Polka zmierzy się bowiem z Marion Bartoli. 24-letnia Francuzka zasygnalizowała dzisiaj wysoką formę, pokonując Marię Kirilenko 6:2, 6:2.

Radwańska występuje w stolicy Japonii również w turnieju deblowym, do którego wraz z Anną Czakwetadze otrzymały dziką kartę. W pierwszej rundzie polsko-rosyjski duet zmierzy się z reprezentantkami gospodarzy – Kimiko Date Krumm oraz Riką Fujiwarą. Spotkanie to rozegrane zostanie w środę.