Podwójne zwycięstwo Piter

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Katarzyna Piter kontynuuje swój bardzo udany występ w juniorskim US Open. 17-letnia poznanianka pokonała w środę Sloane Stephens i dziś zagra w trzeciej rundzie z Amerykanką Coco Vandeweghe. Również wczoraj Polka zapewniła sobie awans do ćwierćfinału juniorskiego debla.

Wybornie prezentuje się Piter podczas tegorocznego US Open. Łącznie w czterech meczach singla i debla nasze reprezentantka straciła tylko jednego seta. Miało to miejsce we wczorajszym meczu drugiej rundy singla. Poznanianka w godzinę oraz pięćdziesiąt osiem minut pokonała Amerykankę Sloane Stephens 6:3, 4:6, 6:3. Obie tenisistki miały w tym pojedynku po jedenaście break poitnów, Polak wykorzystał pięć z tych okazji, a reprezentantka gospodarzy trzy.

W trzeciej rundzie Katarzyna Piter zagra z kolejną reprezentantką gospodarzy – Coco Vandeweghe. Niespełna 17-letnia tenisistka, która pochodzi z Nowego Yorku, ale trenuje w Kalifornii, pokonała wczoraj swoją rodaczkę Kristie Ahn 6:3, 6:4.

Piter oraz Romana Tabakova znakomicie spisują się też w rywalizacji deblistek. Polsko-słowacki duet w pierwszej rundzie wyeliminował rozstawione z numerem dwa Rumunkę Anę Bogdan i Francuzkę Kristinę Mladenovic, a wczoraj w osiemdziesiąt dwie minut pokonały Wenezuelkę Gabrielę Paz Franco oraz Chorwatkę Ajlę Tomljanović 7:5, 6:4.

O awans do półfinału Piter i Tabakova zagrają z reprezentantkami Indonezji Beatrice Gumulyą oraz Jessy Rompies. Mecz ten będzie czwartym pojedynkiem na korcie numer 13. Spotkaniem numer dwa na tym obiekcie będzie pojedynek Piter z Vandeweghe.

Katarzyna Piter (Polska) – Coco Vandeweghe (USA) 6:3, 4:6, 6:3

Druga runda debla:
K. Piter, R. Tabakova (Polska, Słowacja) – G. Paz Franco, A. Tomljanović (Wenezuela, Chorwacja) 7:5, 6:4