Cztery gemy Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org/własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Na czwartej rundzie zakończyła swój udział w US Open Agnieszka Radwańska. Tym samym Polka powtórzyła swój wynik z ubiegłego roku. Rozstawiona z numerem dziewiątym krakowianka przegrała z Venus Williams 1:6, 3:6.

Zarówno Agnieszka Radwańska jak i Venus Williams podchodziły do meczu czwartej rundy nie mając jeszcze na swoim koncie straconego seta. Zdecydowaną faworytką tej konfrontacji była jednak Amerykanka, która w żadnym swoim dotychczasowym pojedynku nie straciła więcej niż pięć gemów. Tą nadzwyczajną passę podtrzymała również w meczu z Polką.

Rozstawioną z siódemką Williams od początku przystąpiła do zdecydowanych ataków. Mimo kłopotów z pierwszym podaniem Amerykanka pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe, bardzo dobrze również returnowała. W efekcie dwukrotna mistrzyni US Open błyskawicznie wysforowała się na prowadzenie 5:0. Radwańska zdołała następnie wygrać własne podanie, a w siódmym gemie prowadziła już 40:0 przy serwisie Amerykanki. Okazało to się jednak niewystarczające. Venus Williams zapisała na swoje konto pięć kolejnych punktów i całego seta, który trwał łącznie trzydzieści dwie minut.

Dużo więcej walki był w drugiej partii. Polska tenisistka nieco bardziej urozmaiciła swoją grę, zmuszając rywalkę do większego wysiłku. Pierwsze cztery gemy wygrywała tenisistka serwująca, dwa kolejne kończyły się zaś breakami. Od stanu 3:3 gemy zdobywała już tylko Amerykanka. Mecz skończył się po osiemdziesięciu czterech minutach rywalizacji.

Agnieszka Radwańska w całym spotkaniu wykorzystała jedną z pięciu okazji na przełamanie i obroniła dziewięć z czternastu break pointów. Polka miała 66% pierwszego podania, a po drugim serwisie wygrała zaledwie 7 z 22 piłek.

Był to drugi mecz obu tenisistek. Venus Williams zrewanżowała się Agnieszce Radwańskiej za porażkę w Luksemburgu trzy lata temu. Amerykanka ugrała wówczas zaledwie trzy gemy, ale zmagała się z kontuzją lewego nadgarstka. W ćwierćfinale Venus Williams zagra ze swoją młodszą siostrą Sereną lub Francuzką Severine Bremond.

Agnieszka Radwańska powtarzając swój wynik sprzed roku na kortach Flushing Meadows obroni 140 punktów rankingowych, a także wzbogaci się o 66 250 euro.