Radwańska w II rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org, foto: Archwium Tenisklubu

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Rozstawiona z „dziewiątką” Polka pokonała 6:4, 6:2 reprezentującą Kazachstan Jaroslawę Szwedową. Kolejną przeciwniczką 19-letniej krakowianki będzie Kolumbijka Mariana Duque Marino.

W początkowej fazie spotkania nie było widać różnicy, która dzieli obie zawodniczki w rankingu WTA (Radwańska 11., Szwedowa 115.). Reprezentująca Kazachstan moskwianka jako pierwsza zdobyła breaka i objęła prowadzenie 3:2. Jednak 19-letnia Polka szybko wzięła się do odrabiania strat. Popularna Isia wygrała trzy kolejne gemy, a następnie całą partię 6:4. W trwającym 40 minut secie Radwańska odnotowała 7 kończących uderzeń oraz 8 niewymuszonych błędów. Druga odsłona rozpoczęła się od wyraźnej dominacji młodej krakowianki. Pierwsza rakieta naszego kraju wyszła na prowadzenie 3:0 i nie pozwoliła 20-letniej Szwedowej na odrobienie strat. Po 1 godzinie i 24 minutach gry Polka triumfowała 6:4, 6:2, zapewniając sobie tym samym miejsce w drugiej rundzie turnieju. Radwańska miała największe problemy z drugim podaniem, po którym wygrała zaledwie 24 procent piłek.

Kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Mariana Duque Marino. 19-letnia Kolumbijka przegrała już jednak spotkanie w tej edycji US Open. Miało to miejsce w finałowym meczu eliminacji przeciwko Marii Elenie Camerin. Notowana na 125. pozycji w rankingu WTA tenisistka zakwalifikowała się do głównej imprezy jako „lucky looser”. W pierwszej rundzie Kolumbijka pokonała Tajkę Tamarine Tanasugarn 0:6, 6:3, 6:2. Będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy Radwańską i Duque Marino.