Radwańska i Domachowska żegnają Pekin

/ Tomasz Krasoń , źródło: beijing2008.cn, foto: Archiwum Tenisklubu

Zakończyła się olimpijska przygoda Agnieszki Radwańskiej i Marty Domachowskiej. Polki, które już wcześniej pożegnały się z turniejem singlistek, odnotowały porażkę także w deblu. Pogromczyniami naszego duetu została para ukraińskich sióstr – Alona i Kateryna Bondarenko. Zwyciężczynie tegorocznego Australian Open triumfowały 6:3, 6:2.

Wyrównana walka w spotkaniu pierwszej rundy debla toczyła się tylko do stanu 2:2 w pierwszym secie. Od tego momentu Ukrainki pochodzące z Krzywego Rogu uciekły naszym tenisistkom i po 38 minutach gry zwycięsko zakończyły partię. Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej odsłonie. Inicjatywa ciągle należała do rozstawionych z „szóstką” sióstr Bondarenko. Przewaga Ukrainek ponownie uwidoczniła się przy stanie 2:2. Do końca spotkania Radwańska i Domachowska nie zdołały już zdobyć gema i po 1 godzinie i 18 minutach odpadły z turnieju, przegrywając 3:6, 2:6.

Tym samym Polki zakończyły udział w Igrzyskach Olimpijskich. Kobieca reprezentacja nie sprostała oczekiwaniom i w całej imprezie nasze panie wygrały zaledwie jeden mecz. Sztuki tej dokonała Agnieszka Radwańska, ale celującej w medal krakowianki z pewnością nie zadowoliło osiągnięcie drugiej rundy. Pogromczynią popularnej Isi została Francesca Schiavone. Jeszcze krócej w Pekinie rywalizowała Marta Domachowska, która ugrała zaledwie siedem gemów w starciu z Bułgarką Cwetaną Pironkową. Debel Klaudia Jans i Alicja Rosolska nie sprawił niespodzianki i przegrał w pierwszej rundzie z utytułowanymi Amerykankami – Lindsay Davenport i Liezel Huber.

W Pekinie ciągle walczą nasi debliści. W walce o ćwierćfinał rywalami Mariusz Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego będą rozstawieni z „dwójką” Serbowie, Novak Djoković i Nenad Zimonjić.

Wynik pierwszej rundy debla:
A. Bondarenko, K. Bondarenko (Ukraina, 6) – A. Radwańska, M. Domachowska (Polska) 6:3, 6:2

Zobacz komplet wtorkowych wyników olimpijskiego turnieju pań!