Szybka porażka deblistek

/ Tomasz Krasoń , źródło: beijing2008.cn, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans i Alicja Rosolska nie poszły w ślady Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego i odpadły już w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju debla. Pogromczyniami debiutujących w tak ważnej imprezie Polek zostały Lindsay Davenport i Liezel Huber. Po 58 minutach gry triumfowały one 6:2, 6:1.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli naszych reprezentantek. 23-letnia Jans i młodsza o rok Rosolska zdobyły pierwszego gema dopiero przy stanie 0:3. Polki w całym secie nie potrafiły wygrać własnego gema serwisowego. W drugiej odsłonie nasze deblistki zaprezentowały się jeszcze gorzej. Wprawdzie wygrały otwierającego partię gema, ale na tym zakończył się ich dorobek w tym meczu. W spotkaniu pierwszej rundy turnieju olimpijskiego Jans i Rosolska katastrofalnie serwowały. Po pierwszym podaniu wygrały 10 procent piłek, a po drugim 7.

Dla Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej był to debiut w turnieju olimpijski. W deblowym rankingu WTA klasyfikowane są odpowiednio 51. i 60. pozycję. W tym sezonie największym sukcesem Alicji jest zwycięstwo w deblowym turnieju w Vina Del Mar, natomiast Klaudii półfinał w Rzymie.

Rywalkami Polek były znakomite tenisistki amerykański. Liezel Huber jest aktualną liderką rankingu deblowego. Niespełna 32-letnia zawodniczka wygrała w swojej karierze 31 imprez WTA, w tym trzy Wielkie Szlemy. Lindsay Davenport pomimo kontuzji i urlopu macierzyńskiego pozostaje bardzo groźną tenisistkę. W swojej karierze przodowała zarówno w rozgrywkach singla, jak i debla.

W olimpijskich turniejach deblowych pozostały jeszcze dwa polskie duety. Jeszcze we wtorek na kort wyjdą Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska, które zmierzą się z siostrami Bondarenko. Do drugiej rundy awansowali już Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.