Joanna Sakowicz przegrała w Libanie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: pzt.pl, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Joanna Sakowicz odpadła w drugiej rundzie turnieju w Jounieh, który jest rozgrywany na kortach ziemnych w Libanie (pula nagród 75 000 USD). Polka w dzisiejszym spotkaniu okazała się gorsza od Monici Niculescu (206 WTA), jednak spotkanie było bardzo wyrównane.

W pierwszym secie tempo spotkania narzucała zdecydowanie Sakowicz, której uderzenia były bardziej dokładne od uderzeń Rumunki. 19-latka popełniała także dużo niewymuszonych błędów, jednak właśnie ryzykowna gra charakteryzuje rumuńską tenisistkę. Ostatecznie pierwszą partię wygrała Polka, 6:3.

Druga partia to już nieco lepsza postawa Rumunki, która zaczęła również zdecydowanie lepiej serwować – posłała kilka asów serwisowych. O jej wygranej w tym secie zadecydowało jedno więcej przełamanie na jej korzyść.

W decydującym o awansie do ćwierćfinału secie, gra miała bardzo wyrównany przebieg. Ostatecznie o końcowym wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break. W nim minimalnie lepsza okazała się Niculescu, której w końcówce sprzyjało również szczęście.

Występ w Libanie jest najlepszym turniejem w tym sezonie dla rumuńskiej zawodniczki, która tydzień temu wystąpiła również w warszawskim J&S Cup. W stolicy naszego kraju przegrała jednak już w pierwszym spotkaniu, z Julią Goerges.

Joanna Sakowicz w pierwszej rundzie tego turnieju sprawiła niespodziankę, wygrywając z Olivią Sanchez (169 WTA). Polka w tym spotkaniu oddała Francuzce zaledwie pięć gemów.