Porażka Marty Domachowskiej

/ Jarosław Skoczylas , źródło: pzt.pl, foto: itftennis.com

Marta Domachowska przegrała w pierwszej rundzie turnieju Del Terzo Torneo Internazionale di Tennis Femminile Antico Tiro a Volo (pula nagród 100 000 USD), który jest rozgrywany na kortach ziemnych w Rzymie. Polka niespodziewanie okazała się gorsza od Giuli Gabby (220 WTA).

Pierwszy set tego spotkania miał dosyć wyrównany przebieg, jednak przewagę w rozgrywaniu piłki na korcie miała zdecydowanie włoska tenisistka. Udało jej się dwukrotnie przełamać serwis Domachowskiej, dzięki czemu odniosła zwycięstwo w pierwszej partii, 6:3.

W drugim secie spotkanie to było już bardzo jednostronne, a przewagę miała Włoszka, która jest notowana w rankingu niżej od Polki. 21-letnia zawodniczka zdołała wygrać tylko jednego gema. Spotkanie trwało godzinę i pięć minut.

Jest to kolejna w tym sezonie niespodziewana porażka polskiej tenisistki, która ten rok zaczynała na 90 miejscu w światowym rankingu (obecnie jest 165). Optymistycznym akcentem w tej całej sytuacji wydaje się fakt, że Polka ma w drugiej części sezonu bardzo mało punktów do obrony.

Najbliższym turniejem, w którym wystąpi Marta będzie challenger w Zagrzebiu (pula nagród 75 000 USD). W Chorwacji wystąpi od razu w turnieju głównym.

W Rzymie nasza tenisistka wystąpi jeszcze w turnieju deblowym, gdzie jej partnerką będzie Finka Emma Laine. W pierwszej rundzie ich rywalkami będą Nicole Clerico i Natalia Bykodarowa.