Gawlik awansowała, Domagała odpadła

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Klaudia Gawlik awansowała do drugiej rundy turnieju z serii ITF Women’s Circuit, który odbywa się w Maroku (pula nagród 10 000 dol.). Szesnastoletnia Polka pokonała dzisiaj w pierwszej rundzie Włoszkę Benedettę Davato, z którą przed tygodniem przegrała w Casablance. Na pierwszej rundzie swój udział zakończyła druga z Polek, Weronika Domagała.

16-letnia Gawlik (913 WTA) przed tygodniem doszła od eliminacji do drugiej rundy, w której przegrała w dwóch setach właśnie z Davato (739 WTA). W dzisiejszym spotkaniu młoda Polka zaprezentowała się znacznie lepiej, co natychmiast przełożyło się na wynik. 19-letnia Włoszka po przegranym pierwszym secie w stosunku 3:6, skreczowała na początku drugiej partii.

W drugiej rundzie turnieju w Rabacie polska tenisistka zmierzy się z Rosjanką, Margaritą Lazariewą, która dzisiaj podobnie jak Gawlik – odniosła trzecie zwycięstwo w zawodach (obie przechodziły eliminacje). Przed tygodniem obie tenisistki zmierzyły się w Casablance i zdecydowanie lepsza okazała się Polka, która wygrała 6:0, 6:1.

Nie udał się zupełnie występ w stolicy Maroka drugiej z naszych zawodniczek, Weronice Domagale. Siedemnastoletnia tenisistka, która zajmuje obecnie 980. pozycję w rankingu WTA, przegrała 1:6, 6:1, 6:7(0) z Rosjanką, Walerią Sawinych. Przed tygodniem Domagała doszła w Casablance do drugiej rundy, gdzie przegrała z Alize Lim.