Sukces Bednarka w Amersfoort

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Tomasz Bednarek i Oscar Hernandez awansowali w poniedziałek do ćwierćfinału turnieju deblowego Dutch Open Tennis (pula nagród 326 000 euro). Polsko-hiszpański duet wyeliminował z turnieju Nicolasa Tourte i Igora Zelenaya, broniąc w drugim secie piłkę meczową dla przeciwników.

W pierwszym secie na korcie w Amersfoort oglądaliśmy dosyć jednostronną grę, gdyż Tourte i Zelenay zdecydowanie przeważali. Podwójne przełamanie na ich korzyść wystarczyło do pewnego zwycięstwa w tej części gry. W drugiej partii obie pary bardzo dobrze serwowały, przez co o wyniku musiał zadecydować tie-break.

Tę rozgrywkę lepiej rozpoczęli Francuz i Słowak, którzy ciągle mieli przewagę jednego punktu. W końcówce mieli nawet piłkę meczową przy stanie 6:5, jednak ich nie wykorzystali. Chwilę potem trzy kolejne oczka zdobyli Bednarek i Hernandez, dzięki czemu wygrali drugiego seta.

W decydującej partii, w której oba duety rywalizowały do dziesięciu punktów, oglądaliśmy bardzo dobrą grę Polaka i Hiszpana. Bednarek wraz ze swoim partnerem pozwolili rywalom na zdobycie tylko pięciu punktów, co zdecydowało o ich wygranej. Awans do ćwierćfinału gwarantuje Polakowi 40 punktów do rankingu deblowego ATP.

Wynik I rundy:
T.Bednarek, O.Hernandez (Polska, Hiszpania) – N.Tourte, I.Zelenay (Francja, Słowacja) 3:6, 7:6(6), 10:5