Radwańska odpadła w Zagrzebiu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Urszula Radwańska odpadła w pierwszej rundzie turnieju Zagreb Ladies Open, który wczoraj rozpoczął się w stolicy Chorwacji (pula nagród 75 000 dol. + H). Siedemnastoletnia Polka w pierwszym występie po wielkoszlemowym Wimbledonie przegrała 6:1, 2:6, 6:7(0) ze Szwajcarką, Stefanie Voegele (nr 6).

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszej tenisistki, która w pierwszym secie popełniała mało błędów. Dobra gra przyczyniła się do pewnego zwycięstwa Radwańskiej (151 WTA) w pierwszym secie, w którym 18-letnia Szwajcarka zdobyła tylko jednego gema.

W drugiej odsłonie gry sytuacja na korcie zupełnie się odwróciła i częściej inicjatywę miała Voegele, która zajmuje obecnie 155. miejsce w rankingu WTA. Szwajcarka wygrała tę część gry 6:2 i tym samym wyrównała stan meczu.

Decydujący set tego pojedynku był bardzo wyrównany i zacięty. Żadna z tenisistek nie odpuściła, dlatego doszło na korcie w Zagrzebiu do tie-break’a. W nim zdecydowanie lepsza okazała się Stefanie Voegele, która wygrała tę rozgrywkę nie tracąc żadnego punktu.

Radwańska za pierwszą rundę turnieju w Chorwacji otrzyma jeden punkt do rankingu WTA. Nie jest to koniec występów naszej tenisistki w zawodach, bowiem wystąpi również w turnieju deblowym. Radwańska i Nina Bratczikowa są rozstawione z numerem drugim.