Turniej w Budapeszcie już bez Polek

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Alicja Rosolska podzieliła losy Klaudii Jans i odpadła w pierwszej rundzie turnieju deblowego Gaz de France Grand Prix (Tier III), rozgrywanego na kortach ziemnych w Budapeszcie. Warszawianka, w duecie ze Szwajcarką Timeą Baczyński, przegrały z Niemką Vanessą Henke oraz Rumunką Ioaną Ralucą Olaru 6:7(6), 6:0, 10-7.

Polsko-szwajcarski duet był rozstawiony w stolicy Węgier z numerem drugim. Dzisiejsze spotkanie od początku obfitowało w liczne zmiany „scenariusza” na korcie. W pierwszym secie oba duety po trzy razy przełamywały się nawzajem i o jego losach zadecydować musiał tie-break. W tym Rosolska oraz Baczyński nie wykorzystały piłki setowej i przegrały 6:8. Druga partia potoczyła się błyskawicznie, Polka i Szwajcarka przegrały w niej tylko sześć piłek, w tym zaledwie dwie przy podaniu rywalek!

Po takim rozbiciu przeciwniczek Rosolska i Baczyński były faworytkami w tie-breaku meczowym. Ten od początku był bardzo zacięty, a przez dłuższy czas żadna z par nie uzyskała więcej niż dwóch punktów przewagi. Niestety końcówka należała do niemiecko-rumuńskiej pary, która zwyciężyła ostatecznie 10:7. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści jeden minut.

Kilka godzin przed porażką Rosolskiej z turniejem pożegnała się Klaudia Jans, która wraz z Białorusinką Jekatariną Dżehalewicz były najwyżej rozstawionym duetem. Przegrały one 1:6, 2:6 z Izraelką Tziporą Obziler i Rumunką Agnes Szatmari.

Wyniki pierwszej rundy:
T. Obziler, A. Szatmari (Izrael, Rumunia) – J. Dżehalewicz, K. Jans (Białoruś, Polska, 1) 6:1, 6:2
V. Henke, I. Olaru (Niemcy, Rumunia) – T. Baczyński, A. Rosolska (Szwajcaria, Polska, 2) 7:6(6), 0:6, 10:7