Szybki mecz Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum TenisKlubu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali swój pierwszy mecz w Stuttgarcie. Polski duet pokonał Matthiasa Bachingera i Daniela Brandsa 6:4, 6:2, awansując tym samym do ćwierćfinału.

Para niemiecka, która występuje w turnieju dzięki „dzikiej karcie”, nie sprawiła naszym tenisistom większych problemów. Pierwszy set był dość wyrównany. Oba duety serwowały na podobnym poziomie, choć to Polacy wygrywali znacznie więcej punktów po trafionym pierwszym podaniu. Wykorzystali jedyną szansę na przełamanie, a sami obroni break pointa, zwyciężając 6:4.

W drugim secie najwyżej rozstawieni w turnieju „Frytka” i „Matka” osiągnęli wyraźniejszą przewagę. Poprawili procent trafionego pierwszego serwisu, co przełożyło się na pewniejsze wygrywanie własnych gemów. Rywale podawali znacznie słabiej, co wykorzystali nasi zawodnicy, przełamując ich dwukrotnie.

Całe spotkanie trwało niespełna godzinę, a kolejni przeciwnicy Polaków zostaną wyłonieni jutro.

Wynik pierwszej rundy:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 1) – M. Bachinger, D. Brands (Niemcy, WC) 6:4, 6:2