Jans i Rosolska wygrywają w Budapeszcie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/gazdefrancegrandprix.com, foto: jandscup.pl

Bardzo udanie start w eliminacjach do turnieju Gaz de France Grand Prix, na ziemnych kortach w Budapeszcie rozpoczęły Alicja Rosolska i Klaudia Jans. Pierwsza z nich pokonała 6:4, 6:2 Słowaczkę Martinę Babakovą (681 WTA), zaś druga wygrała 6:4, 6:7(5), 6:4 z Niemką Sarhą-Rebeccą Sekulić (1043 WTA).

Dużo łatwiej dzisiejsze zwycięstwo przyszło Klaudii Jans, która na pokonanie Babakovej potrzebowała siedemdziesięciu dwóch minut. Polka wykorzystała w tym pojedynku cztery z dziesięciu szans na przełamanie podania rywalki, raz tracąc swój serwis. Znacznie trudniejsze zadanie czeka gdyniankę w drugiej rundzie eliminacji, gdzie jej rywalką będzie rozstawiona z numerem pierwszym Rumunka Agnes Szatmari (188 WTA). Dla Klaudii Jans jest to czwarte w tym roku podejście do eliminacji turnieju WTA. Trzy wcześniejsze zakończyły się niepowodzeniem, a Polka wygrała podczas nich zaledwie jedno spotkania (na początku maja w Pradze).

W drugiej rundzie eliminacji jest już również Alicja Rosolska. Warszawianka była uczestniczką najbardziej zaciętego meczu dnia w Budapeszcie, pokonując 16-letnią Niemkę Sarhę Rebeccę Sekulić po trzech szalenie wyrównanych setach. W trzeciej partii, pochodząca z Monachium, leworęczna zawodniczka prowadziła już 3:1, jednak warszawiance udało się odwrócić losy tego pojedynku na swoją korzyść! Kolejną rywalką Rosolskiej będzie rozstawiona z numerem piątym Czeszka Veronika Chvojakova, która dziś pokonała startującą z „dziką kartą” Węgierke Csilla Argyelan 6:2, 6:3.

Awans do turnieju głównego w Budapeszcie dają trzy zwycięstwa. Gdyby Jans i Rosolskiej udało się wygrać jutrzejsze spotkania drugiej rundy eliminacji, wówczas w finałowym etapie zagrają przeciwko sobie.

Wyniki pierwszej rundy eliminacji:
Klaudia Jans (Polska) – Martina Babakova (Słowacja) 6:3, 6:2
Alicja Rosolska (Polska) – Sarah-Rebecca Sekulic (Niemcy) 6:4, 6:7(5), 6:4

Zobacz komplet wyników pierwszej rundy eliminacji Gaz de France Grand Prix w Budapeszcie