Porażka Polek w ćwierćfinale debla

/ Jarosław Skoczylas , źródło: jandscup.pl, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Olga Brózda i Karolina Kosińska po znakomitym meczu odpadły z turnieju J&S Cup, który rozgrywany jest w Warszawie (pula nagród 600 000 USD). Polki po wyrównanym spotkaniu przegrały dziś z Jeleną Lichowcewą i Jeleną Wesniną.

W pierwszym secie tego spotkanie serwis nie był silną bronią żadnego z duetu. Oglądaliśmy w sumie aż siedem przełamań, na szczęście aż czterokrotnie udała się ta sztuka polskim zawodniczkom. Brózda i Kosińska popełniły w pierwszej partii pięć podwójnych błędów serwisowych, co miało duży wpływ na przegrywanie własnego serwisu. Ostatecznie wygrały pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii sytuacja na korcie zupełnie się odwróciła, a tempo narzucała para rosyjska, która tym samym doprowadziła do trzeciego seta, którego w tym turnieju zastępuje tak zwany tie-break mistrzowski. Gra się w nim do dziesięciu punktów.

W nim lepsze okazały się rosyjskie zawodniczki, które wygrały 10:5 i tym samym awansowały do półfinału turnieju. Polkom należą się jednak wielkie brawa za wygranie meczu w pierwszej rundzie. Pomoże im to awansować znacznie w najbliższym notowaniu rankingu deblistek.

Wyniki ćwierćfinałów :
M.Santangelo, K.Srebotnik (Włochy, Słowenia, 1) – J.Craybas, L.Granville (USA) 6:3, 6:0
A.Bondarenko, K.Bondarenko (Ukraina) – M.Tu, G.Woskobojewa (USA, Rosja, 3) 6:2, 6:1
J.Lichowcewa, J.Wesnina (Rosja, 2) – O.Brózda, K.Kosińska (Polska) 3:6, 6:3, 10:5