Piter awansowała do II rundy Wimbledonu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: wimbledon.org

Katarzyna Piter po wygranej 6:4, 6:0 nad Brytyjką Jade Curtis awansowała do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu (kategoria GA). Siedemnastoletnia Polka, która jest rozstawiona w zawodach z numerem szesnastym, przed rokiem doszła w Londynie aż do półfinału, gdzie przegrała z Madison Brengle.

Pierwsza partia dzisiejszego spotkania z Brytyjką była wyrównana, jednak obie tenisistki popełniały sporo niewymuszonych błędów. Mimo, że Curtis (29 ITF) znacznie częściej kończyła akcje wygrywającymi uderzeniami, to w decydujących momentach okazywała się słabsza od Polki. Piter wygrała tę część 6:4, po 33 minutach rywalizacji.

W drugiej odsłonie nasza tenisistka zdecydowanie poprawiła swoją grę, co od razu przełożyło się na wynik spotkania. Poznanianka przy własnym serwisie straciła zaledwie jeden punkt. 18-letnia Brytyjka zdobyła w tym secie zaledwie siedem punktów (!), przez co nie była w stanie wygrać ani jednego gema.

Katarzyna Piter (20 ITF) w drugiej rundzie turnieju zmierzy się z Australijką Tyrą Calderwood, lub Japonką Miyabi Inoue. Druga juniorka naszego kraju wystąpi również w turnieju deblowym, gdzie jej partnerką będzie Słowaczka Romana Tabakova.