Janowicz awansował w Wimbledonie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: ksgornik.bytom.pl/open/

Najlepszy polski junior, Jerzy Janowicz, awansował do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu (kategoria GA). Siedemnastoletni Polak, który w zawodach jest rozstawiony z numerem czwartym, pokonał 4:6, 6:2, 6:2 Brytyjczyka Mathew James’a.

W pierwszym secie tego spotkania łodzianin nie prezentował się najlepiej, popełniając sporo niewymuszonych błędów. Wprawdzie miał także znacznie więcej wygrywających uderzeń od swojego przeciwnika, jednak to James’owi (97 ITF) udało się przełamać serwis Polaka. Wystarczyło to do wygrania pierwszej partii przez Brytyjczyka.

Od początku drugiej odsłony gry Janowicz (5 ITF) ostro podkręcił tempo. Przyniosło to bardzo dobry efekt, gdyż notował na swoim koncie sporo wygrywających uderzeń, praktycznie nie popełniając błędów. Ostatecznie Polak wygrał dwa kolejne sety, tracąc w sumie przy własnym podaniu zaledwie pięć punktów.

W drugiej rundzie turnieju rywalem mierzącego 202 centymetry tenisisty będzie Chińczyk, Ze Zhang. Siedemnastoletni zawodnik z Azji zajmuje obecnie 40 miejsce w rankingu ITF, natomiast w rankingu ATP jest sklasyfikowany na 1162 pozycji. Spotkanie Janowicza i Zhanga zostanie rozegrane w poniedziałek.