Mieszane szczęście naszych w grze mieszanej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wimbledon.org, foto: wtatour.com

W piątek do rywalizacji w turnieju mikstów przystąpiły dwa częściowo polskie duety. Jednak triumf mógł święcić tylko jeden polski tenisista, Marcin Matkowski. Marta Domachowska zakończyła swój drugi w karierze mikstowy Wimbledon na pierwszej rundzie.

Marcin Matkowski w parze z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki awansował do drugiej rundy turnieju mikstów. Nasz duet pokonał parę brazylijsko-hiszpańską, Bruno Soaresa i Marię Jose Martinez Sanchez 6:7(5), 6:2, 6:3. Pierwszą partię 27-letni Matkowski i 19-letnia Wozniacki przegrali dość pechowo – w tie-breaku do pięciu. O wiele lepiej wiodło im się w kolejnych setach. Zarówno w drugiej jak i trzeciej odsłonie szybko obejmowali prowadzenie. Drugiego seta Polak i Dunka wygrali do dwóch, natomiast trzeciego zakończyli przy drugiej piłce meczowej, triumfując 6:3. W kolejnej rundzie ich rywalami będzie mikst rozstawiony z „jedynką”, Amerykanin Mike Bryan i Słowenka Katarina Srebotnik.

Dla Matkowskiego jest to pierwszy wygrany mecz w tegorocznym Wimbledonie. Udział w turnieju deblowym nasza eksportowa para zakończyła na pierwszej rundzie, przegrywając z Rohanem Bopanną i Aisamem-Ul-Hag Quereshim.

W niedawno zakończonym Roland Garros Matkowski także grał w parze z Caroline Wozniacki .Wówczas duet polsko-duński odpadł w pierwszej rundzie, przegrywając z Jamie Murray’em i Liezel Huber. Największym mikstowym sukcesem Matkowskiego są ćwierćfinały: Wimbledonu 2007 i Roland Garros 2006.

Porażkę poniosła inna częściowo polska para. Marta Domachowska i jej hiszpański partner Fernando Verdasco ulegli duetowi amerykańsko-australijskiemu, Scottowi Lipsky’emu i Casey Dellacqua. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6, 6:3, 7:5. Pierwsza odsłona przebiegała po myśli 22-letniej Marty i 24-letniego Fernando, którzy triumfowali do czterech. W drugim secie lepsi okazali się Amerykanin i Australijka. Trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli naszego duetu, który objął prowadzenie 4:1. Od tego momentu gra Domachowskiej i Verdasco przestała funkcjonować. Polka i Hiszpan wygrali jednego gema na sześć rywali i ostatecznie przegrali 5:7.

Wyniki pierwszej rundy miksta:
M. Matkowski, C. Wozniacki (Polska, Dania) – B. Soares, M.J. Martinez Sanchez (Brazylia, Hiszpania) 6:7(5), 6:2, 6:3
S. Lipsky, C. Dellacqua (USA, Australia) – M. Domachowska, F. Verdasco (Polska, Hiszpania) 4:6, 6:3, 7:5

Zobacz komplet piątkowych wyników gry mieszanej!