Olejniczak nie dał rady Simonowi

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: Dominik Kulaszewicz (orangeprokomopen.pl)

Dziewięćdziesiąt cztery minuty – dokładnie tyle trwała przygoda Dawida Olejniczaka w głównym turnieju Wimbledonu. Polak przegrał 3:6, 4:6, 2:6 z rozstawionym z numerem dwudziestym ósmym Francuzem Gillesem Simonem.

Jedyny Polak w wimbledońskiej konkurencji Gentlemen’s Singles w 2008 roku walczył zaciekle z wyżej notowanym rywalem, a o jego porażce decydowała słabsza postawa w kilku gemach w całym meczu. Panowie rozpoczęli od wygrywania własnego serwisu, ale Simon wywalczył przełamanie w pierwszym secie. Wyszedł na prowadzenie 5:3, a następnie błyskawicznie skompletował sześć gemów. Przebieg drugiego seta był niemalże identyczny – Francuz ponownie "uciekł" Polakowi z zapasem breaka. W trzeciej odsłonie Olejniczak nie nawiązał już wyrównanej walki, a strata dwóch gemów serwisowych okazała się nie do odrobienia. Kolejnym przeciwnikiem tenisisty francuskiego będzie zwycięzca meczu pomiędzy Kevinem Andersonem a Agustinem Calleri. Przypomnijmy, że Dawid Olejniczak przeszedł eliminacje do turnieju głównego mężczyzn i odnotował swój pierwszy występ wielkoszlemowy w karierze.

Sensacją dnia pozostaje natomiast porażka rozstawionego z numerem czwartym Nikołaja Dawydienki. Rosjanin przegrał z Niemcem Benjaminem Beckerem. Awans odnotował Hiszpan Rafael Nadal (numer 2) i Francuz Richard Gasquet (numer 8).

Wkrótce na stronach Tenisklubu dostępna będzie szersza relacja z meczu Dawida Olejniczaka, bezpośrednio od naszego londyńskiego korespondenta.

Więcej informacji na temat spotkań singla panów będzie można przeczytać wieczorem, po rozegraniu kompletu meczów. Bieżące wyniki dostępne są w dziale Wyniki.