Isia powalczy o finał!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

1 godziny i 34 minut potrzebowała Agnieszka Radwańska na wywalczenie awansu do półfinału turnieju WTA drugiej kategorii w brytyjskim Eastbourne. 19-letnia krakowianka pokonała Argentynkę Giselę Dulko 7:5, 7:5 i w walce o finał zmierzy się z Francuzką Marion Bartoli.

Mecz z Giselą Dulko był dla Agnieszki Radwańskiej drugim czwartkowym występem na korcie centralnym w Eastbourne. Około godziny 15 zwycięsko zakończyła spotkanie z Virginie Razzano, aby kilka godzin później przystąpić do pojedynku z Giselą Dulko. Mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się po myśli Polki, która objęła prowadzenie 3:0. Następnie Isia kontrolowała przebieg partii aż do stanu 5:2. Wówczas do ataku przystąpiła 23-letnia Argentynka, wygrywając trzy kolejne gemy. Było to jednak wszystko, na co w tym secie stać było pochodzącą z Buenos Aires Dulko. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 7:5 na korzyść Polki, która skutecznie radziła sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi (silny wiatr), grając udane dropszoty i loby. Druga odsłona miała podobny przebieg. 19-letnia krakowianka objęła prowadzenie 3:0, aby następnie przegrać trzy kolejne gemy. Jednak w końcówce seta znowu górą była Polka, która po 94 minutach gry triumfowała 7:5, 7:5.

Czwartkowa konfrontacja Radwańskiej z Dulko była drugim spotkaniem tych zawodniczek. Dotychczas rywalizowały ze sobą podczas turnieju w Amelia Island, gdzie lepsza okazała się Radwańska, wygrywając po tie-breaku trzeciego seta. Obie zawodniczki mają w tym sezonie na koncie turniejowe triumfy. Nasza tenisistka wygrała imprezy w Pattayi i Stambule, natomiast Argentynka w marokańskim Fezie.

W walce o finał rozstawiona z „czwórką” Agnieszka Radwańska zmierzy się z turniejową „dwójką” Marion Bartoli. Ubiegłoroczna finalistka Wimbledonu pokonała w czwartek Rosjankę Alisę Klejbanową. Będzie to drugie spotkanie tych zawodniczek.

Za awans do półfinału Radwańska zapewniła sobie 125 punktów do światowego rankingu oraz premię finansową w wysokości 27 300 dolarów.