Polscy debliści najlepsi po raz czwarty

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: Korespondencja z Warszawy, foto: atptennis.com

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po raz czwarty wygrali turniej Orange Warsaw Open (dawniej Orange Prokom Open). Polski debel pokonał w finale duet Nikołaj Dawydienko, Jurij Szukin 6:0, 3:6, 10-4. Przed naszą parą chwila odpoczynku i wyjazd na Wimbledon.

Pierwszy set był koncertowy w wykonaniu naszych zawodników. Wychodziło im niemal wszystko i praktycznie nie popełniali błędów. Polacy wygrali wszystkie siedem punktów po trafionym pierwszym podaniu! Rywale nie mieli nic do powiedzenia i przegrali w 19 minut.

Zupełnie inaczej rozpoczęła się druga partia. Po tak łatwym zwycięstwie w pierwszej naszych deblistów dopadło chyba lekkie odprężenie. „Frytka” i „Matka” nieco zaspali, przegrywając trzy pierwsze gemy. W dalszej części seta walka była bardzo wyrównana, ale Polakom nie udało się odrobić straty. Duet rosyjsko-kazachski zwyciężył 6:3.

W decydującym o losach meczu tie break meczowy od początku był zacięty, ale nasi tenisiści mieli cały czas minimalną przewagę w postaci punktu lub dwóch. Jednak w dalszej części Polacy coraz bardziej dominowali i w końcówce osiągnęli wystarczającą przewagę i wygrali 10-4.

Wynik finału:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 1) – Nikołaj Dawydienko, Jurij Szukin (Rosja, Kazachstan) 6:0, 3:6, 10-4